DomůZprávy a názoryTiskové zprávyPředsedkyně Sněmovny Pekarová Adamová jednala se svým emirátským protějškem

Předsedkyně Sněmovny Pekarová Adamová jednala se svým emirátským protějškem

-

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Markéta Pekarová Adamová jednala s předsedou Federální národní rady Spojených arabských emirátů Saqrem Gobashem. „Spojené arabské emiráty jsou pro nás druhým nejvýznamnějším obchodním partnerem v celém blízkovýchodním regionu. Jsem ráda, že se naše ekonomické vztahy v posledních letech tak dynamicky rozvíjejí a že stále více českých podnikatelů nachází na emirátském trhu příležitosti k uplatnění,“ uvedla po jednání předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová

Aktuální návštěva delegace zákonodárců Spojených arabských emirátů recipročním způsobem navazuje na služební cestu sněmovní delegace do Dubaje v březnu letošního roku. Cesta se tehdy uskutečnila za doprovodu početné podnikatelské mise.

„Intenzivnější česko-emirátské vztahy bychom zároveň velice rádi využili k posílení spolupráce například v oblasti rozvoje kapacit pro výrobu energie z čistých zdrojů,“ dodala předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová.

Dalším tématem jednání byl vývoj bezpečnostní situace na blízkém východě v kontextu války na Ukrajině a širší geopolitické důsledky sbližování Íránu a Ruska.

„Ruská agrese na Ukrajině zcela zásadním způsobem zesílila význam diverzifikace zdrojů energie dovážených do zemí Evropské unie. Spojené arabské emiráty coby důvěryhodný mezinárodní partner mohou sehrát stěžejní roli při zvyšování naší surovinové bezpečnosti,“ uzavřela předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

TOP09
TOP09http://www.top09.cz
TOP 09 je česká liberálně konzervativní středopravicová strana, která vznikla v roce 2009.