DomůZprávy a názoryTiskové zprávyPředsednictvo TOP 09: Odsuzujeme korupční jednání. Lidé figurující v kauze Dozimetr ukončí...

Předsednictvo TOP 09: Odsuzujeme korupční jednání. Lidé figurující v kauze Dozimetr ukončí členství a skončí ve všech funkcích

-

dne 21. 6. 2022 předsednictvo TOP 09 schválilo usnesení 00-1-220621/1 v následujícím znění:

1. Vyjadřuje silné znepokojení z dění v pražském DPP a v tzv. kauze Dozimetr.

2. Odsuzuje jakékoliv protiprávní jednání, zejména jednání korupčního charakteru či ovlivňování veřejných zakázek.

3. Vyzývá Marka Doležala a Jiřího Fremra k vyvození zodpovědnosti za poškozování dobrého jména strany a to okamžitým ukončením členství v TOP 09, vzdáním se všech veřejných funkcí či účasti na kandidátce. Pokud sami ze strany nevystoupí, přistoupí vedení TOP 09 k jejich vyloučení pro naplnění článku 6 písmene f) Stanov TOP 09 (poškozování strany navenek).

4. Vyzývá předsedu pražské krajské organizace TOP 09 Jiřího Pospíšila k okamžitému ukončení spolupráce s panem Jiřím Fremrem.

5. Vyzývá veškeré další členy TOP 09, pokud se jakýmkoliv způsobem podíleli na protiprávním jednání či o něm věděli a neoznámili ho policii, aby vyvodili zodpovědné kroky.

6. Vyzývá pražskou krajskou organizaci, aby zavedla mechanismy, kterými bude schopna do budoucna zamezit selháním členů nominovaných do veřejných funkcí, na kandidátky či jako zástupce do městských firem a organizací.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

TOP09
TOP09http://www.top09.cz
TOP 09 je česká liberálně konzervativní středopravicová strana, která vznikla v roce 2009.