DomůKomentářeProč není propagandistka a milenka Putina na sankčním seznamu?

Proč není propagandistka a milenka Putina na sankčním seznamu?

-

Zdá se, že došlo k monstróznímu nedorozumění. Nějak, neuvěřitelně, významná ruská propagandistka a žena VELMI blízká Putinovi nebyla sankcionována. Jmenuje se Alina Kabaeva. Tento příspěvek je o tom, proč by na Kabaevu měly být uvaleny všechny možné sankce.

Kabaeva je skutečná propagandistka. Jistě jste ji ještě neviděli slintat v noční show federální televize nebo pobíhat po Mariupolu v helmě a v ruce s mikrofonem. Je to proto, že její role je mnohem důležitější: je to velká šéfka propagandy.

Alina Kabaeva stojí v čele správní rady National Media Group (NMG), obří propagandistické holdingové společnosti Putinových přátel. Aby byla Kabaeva jmenována do této funkce, musel Jurij Kovalčuk, jeden z akcionářů a hlavní Putinova peněženka, propustit svého vlastního synovce.

NMG je největší soukromý mediální holding v Rusku s desítkami kanálů, novin a rozhlasových stanic. Vlastní velké podíly v:

  • Channel One
  • Ren-TV
  • Channel 5
  • Noviny Izvestija
  • webu life.ru
    a mnoho dalšího.

Dokonce i kanál Mash Telegram je součástí NMG. Byli to oni, kdo přišli na pomoc Putinovi po našem vyšetřování Putinova paláce. Díky „zázračnému novinářskému štěstí“ se Mash jako první dostali dovnitř a vyzpovídali Arkadije Rotenberga, údajného majitele paláce.

Samozřejmě, nyní je celá tato gigantická propagandistická mašinérie pod kontrolou Kabaevové na válečném základě a je zapojena do ospravedlňování válečných zločinů 24/7.
Zde jsou některé z nedávných titulků:
„Západ nepotřebuje objektivní vyšetřování událostí v Buči“
„Provokace v Buči: jaké nesrovnalosti byly nalezeny v ukrajinské verzi“

A ještě něco navíc:
„Narkolog Shurov hodnotil Zelenského chování během jeho projevu o Buči“

„Bloger označil záběry z Buči za falešné – nejnižší úrovně“

Sama Kabaevová také nezapomíná mluvit o válce správnými slovy. V tomto rozhovoru řekla, že Rusko „se rozhodlo chránit Donbas a Luhansk před nacisty“.

Alina Kabaeva je hlavní postavou v tomto obřím propagandistickém stroji. A její plat odpovídá její pozici. Novináři zjistili, že jen v roce 2018 obdržela od NMG 785 milionů rublů. To je 10 milionů dolarů ročně v předválečném směnném kurzu.

Ale skvělá, dobře placená práce od Putinových přátel není vše, co si Putinova milenka zaslouží. Prezidentovi nejbližší lidé také zasypali její rodinu superdrahými nemovitostmi v hodnotě miliard rublů.

Žena na fotografii je Anna Zatsepilina, je jí 86. Je babičkou Aliny Kabaevové. Přes svůj úctyhodný věk podniká výhradně s nejbohatšími přáteli Putina a jeho příbuznými (což většinou spočívá v tom, že od nich získává elitní nemovitosti).

V roce 2015 dostala od Putinova přítele Gennadije Timčenka byt o velikosti 200 metrů čtvrečních v Petrohradu v hodnotě 120 milionů rublů. Čtyři dny před obdržením Timčenkova bytu získala Kabajevové babička byt na Arbatu v Moskvě o rozloze 600 metrů čtverečních v hodnotě nejméně 600 milionů rublů od Putinova přítele z dětství Pjotra Kolbina.

Mimochodem, Timčenko i Kolbinova rodina jsou proslulí vlastnictvím vinic v Putinově paláci – slavném „Divnomorskoye Estate“, z něhož se víno podává na všech kremelských recepcích.

Kabaevové babička také dostala dům od Grigorije Bayevského, přítele Rotenberga. V Putinově okolí má na starosti vydávání nemovitostí. Doslova. Putin na někoho ukáže prstem a Baevskij ho obdaruje.

Zatsepilina od něj získal půl hektaru půdy na Rublevce se dvěma domy o celkové ploše 3100 m. Dům na fotografii má hodnotu 8 milionů dolarů.

Baevsky také daroval byt o velikosti 220 metrů v hodnotě 1,5 milionu rublů sestře Aliny Kabaevové Leysan.

Další ženou, které Baevskij byt daroval, je Alisa Charčevová, bývalá studentka žurnalistiky na Moskevské státní univerzitě. Nejpozoruhodnější věc, kterou ve svém dosavadním životě udělala, je role v erotickém kalendáři pro Putina a natočení sérii fotografií „Pussy for Putin“.

Baevskij poskytuje všem Putinovým blízkým ženám nejen byty, ale dokonce i registraci pobytu. Investigativní novináři zjistili, že v Baevského bytě je zapsána Putinova dcera Kateřina Tichonova.

Kabajevova rodina také získala část svých elitních nemovitostí od státních podniků. Struktura Gazpromu poskytla Kabajevově matce byt o rozloze 260 metrů na Prechistence v hodnotě 12 milionů dolarů.

Stejná společnost poskytla luxusní bydlení Naděždě Krivonogikh, babičce nedávno objevené Putinovy ​​dcery Luisy Vladimirovny Rozové.

Kabaevova rodina nejenže dostane byty od Putinových přátel, ale také něco rozdá. Například byt její babičky v Soči dostal přes prostředníka Putinův prasynovec Michail Šelomov. Obrovské množství Putinova majetku je registrováno na Šelomovovo jméno.

A noviny „Moskovsky Correspondent“ byly uzavřeny poté, co informovaly o Putinově vztahu s Kabajevovou.

Alina Kabayeva nemá žádný způsob, jak uniknout sankcím. Je stejně propagandistkou jako Ernst nebo Solovjov, kteří byli již dávno sankcionováni. Její média tuto válku doslova živí.
Má prospěch z Putinovy ​​korupce – její příbuzní dostávají byty a domy za peníze ukradené Rusům.

Je členkou Putinova nejužšího kruhu, členkou jeho rodiny, která využívá jeho postavení.
Alina Kabajevová by měla být okamžitě potrestána. Pomozte mi šířit toto vlákno a my to určitě zrealizujeme.

Text je českým překladem twitterového vlákna Georgije Alburova – člena vyšetřovacího týmu Navalného

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

Tomáš Martínek
Tomáš Martínekhttps://www.tomas-martinek.eu
2017-2021 poslanec Parlamentu České republiky, podnikatel, univerzitní lektor