DomůKomentářeRekonstrukce státu ocenila politiky bojující proti korupci, na čele Piráti

Rekonstrukce státu ocenila politiky bojující proti korupci, na čele Piráti

-

Rekonstrukce státu ocenila politiky za prosazování protikorupčních opatření. Nejvyšší ocenění za mimořádnou podporu protikorupční legislativy si vysloužilo sedm poslanců a tři senátoři, dalších jedenáct politiků získalo speciální ocenění. I díky nim se podařilo prosadit například nominační zákon, zákon o evidenci skutečných majitelů, zveřejňování rozsudků nebo lepší přístup k informacím.

Pořadí poslanců oceněných Rekonstrukcí státu za boj proti korupci v letech 2017-2021

Rekonstrukce státu s koncem volebního období už tradičně oceňuje politiky, kteří se o podporu zákonů nejvíce zasloužili. „Není úplně běžné, že by politikům někdy někdo za něco poděkoval. My ale jejich práci celé čtyři roky bedlivě sledujeme a víme, kdo proti korupci skutečně něco dělá, a tyto informace si nechceme nechat pro sebe. Ceníme i snahu o prosazení zákonů, které se ale nepodařilo dotáhnout do konce, jako je například zákon o lobbování nebo o ochraně oznamovatelů korupce,” říká Lukáš Kraus, právník Frank Bold a lobbista Rekonstrukce státu.


Rekonstrukce státu oceněním Dělník protikorupční legislativy vyznamenala celkem devět zástupců Pirátů, tři členy KDU-ČSL, dva Starosty a nezávislé, dva poslance vládního hnutí ANO a jednu zástupkyni vládní ČSSD, dva zástupce ODS, předsedkyni TOP 09 a senátora za klub SEN 21 a Pirátů. „Poslancem, který za poslední čtyři roky nejvíce podporoval protikorupční opatření, je Jakub Michálek z Pirátské strany. Zasloužil se zejména o vylepšení nominačního zákona, zavedení informačního příkazu a aktivně usiloval o schválení novely zákona o státním zastupitelství. Na druhém místě se umístil Marek Výborný z KDU-ČSL, který vedle podpory celé řady důležitých opatření dlouhodobě bojoval za zásadní reformu exekucí schválenou na začátku letošního léta. Třetí je Pirát Ondřej Profant, ten prosazoval zejména přístup k informacím a digitalizaci,” dodává Lukáš Kraus.

Kompletní hodnocení politiků najdete na tomto odkazu.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

Tomáš Martínek
Tomáš Martínekhttps://www.tomas-martinek.eu
2017-2021 poslanec Parlamentu České republiky, podnikatel, univerzitní lektor