DomůZprávy a názoryTiskové zprávy„Evropa je s Navalným,“ volala Gregorová v Evropském parlamentu

„Evropa je s Navalným,“ volala Gregorová v Evropském parlamentu

-

16. února 2023 – Evropský parlament schválil rezoluci, která odsuzuje zhoršující se stav a podmínky uvěznění opozičního lídra Putinovu režimu, Alexeje Navalného. Rezoluce vyjadřuje podporu statečným politickým vězňům a všem, kdo bojují za demokracii v Rusku.

Alexej Navalný a všichni političtí vězni jsou výraznými symboly pro miliony Rusů, kteří touží po lepší budoucnosti pro sebe a svou zemi. A tento symbol se stává silnějším každým dnem, kdy se jeden paranoidní člověk snaží vytrhnout Rusko z Evropy a přiblížit ho nejhorším východním diktaturám,“ řekla Pirátka Markéta Gregorová v rozpravě.

Evropský parlament v rezoluci vyzývá k okamžitému propuštění dalších vězňů Putinova režimu, jako jsou student matematiky Dmitry Ivanov či novinářka Maria Ponomarenko, kteří byli uvězněni na základě spojení s Navalným, anebo jejich nesouhlasu s ruskou invazí na Ukrajině.

Putin musí být postaven před soud nejen za válečné zločiny, kterých se jeho armáda dopouští na Ukrajině, ale také za zločiny, které páchá na ruském obyvatelstvu. Evropa je s Alexejem Navalným a všemi, kdo dnes v Rusku aktivně sní sen o svobodné, demokratické a prosperující zemi. Jako Evropané a Evropanky musíme těmto lidem dodat co nejvíce síly, kolik dovedeme. Aby mohli dál ukazovat diktátorovi, že se nenechají zastrašit žádnými pokusy o umlčení. Aby jako každý diktátor v dějinách zjistil, že ideály umlčet nelze,“ dodala Gregorová.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

Piráti
Pirátihttps://www.pirati.cz
Česká pirátská strana (registrovaná zkratka Piráti) je česká liberálně progresivní politická strana založená v roce 2009.