More
  DomůKomentářeKadyrovovi "TikTok" vojáci z Čečenska

  Kadyrovovi „TikTok“ vojáci z Čečenska

  -

  Mnozí obdivovali statečnost Kadyrova, který osobně odjel na Ukrajinu a zveřejnil spoustu skvělých fotografií z frontové linie. Například úvodní fotka: Kadyrov se modlí, poté co položil svou zbraň vedle sebe. Škoda, že poblíž vidíme čerpací stanici Pulsar. Takže to není Ukrajina. Je to Rusko.

  Čerpací stanice Pulsar patří ruské ropné společnosti Rosněfť (Роснефть), kterou vede Igor Sečin, Putinův blízký spolupracovník. Rusko má mnoho těchto čerpacích stanic, ale na Ukrajině žádná není. Kadyrov fotil drsné chlapy v Rusku a tvrdil, že to fotil na Ukrajině.

  Takže Kadyrov lže? Zvažte Peskovovy odpovědi na tiskové konferenci. Na otázku, zda Kreml ví o Kadyrovově návštěvě Ukrajiny, Peskov odpověděl: Ne, takové údaje nemáme (=nejel tam). Peskov také upřesnil, že Kadyrov „přímo neřekl, že jel na Ukrajinu“.

  Ruská televizní moderátorka Tina Kandelaki napsala příspěvek chválící ​​Kadyrova a on jej znovu zveřejnil na svém kanálu. Budu to citovat, protože by to mohlo poskytnout pohled na to, jak Rusko funguje:

  „Ramzan sebevědomě vstoupil do prostoru sociálních médií a okamžitě si uvědomil, že je to moderní bojiště. Kadyrovův Telegram nebývale vzrostl: na začátku invaze měl 60 tisíc sledujících a nyní má 1,25 milionu. Šéf Čečenska se stal absolutním headlinerem v zpravodajství o aktuálním dění – mnoho mých novinářských kolegů se od něj má co učit. Kadyrovovy zprávy jsou mnohem zajímavější, živější, lepší než ty, které produkují naše televizní kanály. Kadyrov ukázal svým čtenářům samotnou přední linii a vytvořil nejlepší vojenský blog v Telegramu. To je úžasné. Jsme také zemí producentů obsahu. Můžeme to udělat taky. Elon Musk a Pavel Durov reagují na Ramzana. Jsme doslova v jednom kroku od toho, aby sám Biden začal veřejně reagovat na Kadyrovův Telegram – to je v politických technologiích ojedinělý případ. Klíčovým faktorem jsou nekonečné memy [o Kadyrovovi], moderní folklór. Hvězdy – blogeři, tiktokeři, makro a mikroovlivňovači existují několik dní a ztrácejí se v terabajtech nového obsahu. Ale folklór vás posune za hranice času a okolností. To je jak vypadá skutečný úspěch.“

  Kadyrov sdílel tento příspěvek a okomentoval ho:

  „Děkuji, Tino. Nevěděl jsem, že jsem tak slavný 😂🤷🏻‍“

  Příspěvek Tiny Kandelaki s vychvalováním Kadyrovových PR schopností byl považován za dostatečně důležitý, aby o něm vznikl článek v čečenském oficiálním médiu Chechnya Today. (všimněte si také titulku vlevo, který vám chtějí ukázat „Ramzan Kadyrov se stal nejcitovanějším guvernérem v Rusku)

  Naivní lidé ze Západu vnímají Kadyrova jako předmoderního člověka. Opravdový, autentický duch. Ve skutečnosti je velmi postmoderní. Je to PRmaker, hledač pozornosti posedlý lajky a snící o tom, že jednoho dne na něj zareagují nejen Elon Musk, ale také Joe Biden. To je to, co definuje úspěch.

  Proč to teď dělá? No protože to funguje. Kadyrov sleduje důkladnou strategii PRmakingu, která je zcela založena na předpokladu, že jste hloupí. Že nevidíte žádný rozdíl mezi fikcí a fakty, tím, co je vnímáno a co skutečně je.

  Kadyrovovy jednotky jsou velmi tvrdé. Jak to poznáme? Stačí sledovat nekonečná videa, která zveřejňují „z první linie“. Vidíme silné, těžce ozbrojené vousaté muže. Co na těchto videích dělají? Většinou vedou rozhovory s civilisty a nutí je křičet „Ahmat Sila!“

  Kadyrovův poskok zpovídá civilisty, kteří prchají z Mariupolu:

  • Řekněte mi, chlapci, jak vás ti banderovští zločinci mučili? Nedovolili ti odejít, jo? A kdo ti pomohl?
  • No ty.

  Až poté, co je přiměje zakřičet „Ahmat Sila!“, jim dovolí odejít.


  Kadyrovovy jednotky TikTok se zdají být „skutečnými bojovníky“. Mezitím tito lehce vybavení, unavení a špinaví kluci nevypadají tak drsně. A přesto tito čečenští mudžahedíni rozdrtili Rusko v první čečenské válce. Konkrétní případ pravidla Nassima Nicholase Taleba: skuteční válečníci nevypadají jako válečníci.

  Proč si Kadyrovovi vojáci berou tolik věcí na „bojiště“? Proč jsou vždy tak svěží, jejich uniformy tak čisté, bez sebemenší špíny? No protože nebojují. Jsou to jednotky TikTok válečníka TikTok. Sledujte, jak čte báseň s výhrůžkami Ukrajině.

  A víte co? Tento „TikTok válečník“ má velmi vysoké místo v hierarchii ruské armády. Podívejte se na toto video s velitelem 8. armády:

  • Ahmat je opravdu silný!
  • To říká náš velitel, nejlepší velitel!

  Řeč těla vypovídá. Vidíš, kdo je tady šéf. Technicky vzato mají Kadyrov a velitel 8. armády Mordvichev stejnou armádní hodnost: oba jsou generálporučíky. A přesto se během jejich setkání (poněkud) profesionální vojenský Mordvichev bude hlásit tomuto vojevůdci TikTok Kadyrovovi, jako by byl jeho nadřízený. Protože on je. Co nám říká neuvěřitelně vysoké postavení TikTok vojevůdce Kadyrova v hierarchii ruské armády o moderním Rusku? Odráží obecnou tendenci ruské vládnoucí třídy k PRmakingu. Pokud byl Sovětský svaz říší zla, pak je Ruská federace říší keců.

  Text je českým překladem twitterovéha vlákna Kamila Galeeva.

  Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

  Tomáš Martínek
  Tomáš Martínekhttps://www.tomas-martinek.eu
  2017-2021 poslanec Parlamentu České republiky, podnikatel, univerzitní lektor

  Relevantní články

  Sledujte nás na sociálních sítích

  39,183FanoušciTo se mi líbí
  73SledujícíNásledovat
  333SledujícíNásledovat
  1,140OdběrateléOdebírat

  Poslední příspěvky