DomůZprávy a názoryTiskové zprávyKomunální politici si zaslouží důvěru, novela o střetu zájmů mění podávání majetkových...

Komunální politici si zaslouží důvěru, novela o střetu zájmů mění podávání majetkových přiznání

-

Senátoři na pořadu schůze diskutují novely zákona o střetu zájmů a stavebního zákona. Předseda senátorského klubu Zdeněk Nytra zdůrazňuje, že v současné době k rušení ani změnám ve stavebních úřadech nijak nedochází. Podporuje i novelu zákona o střetu zájmů, a to již s účinností v blížících se komunální volbách.

„V odložení nového stavebního zákona, který bude předmětem jednání, nejde o rušení stavebních úřadů. V tuto chvíli jen odkládáme jeho účinnost, abychom získali čas na prodiskutování a následné úpravy. V novele jsou bohužel chyby, proto se naše senátorky a senátoři budou o podpoře novely v současném znění ještě rozhodovat. S blížícími se komunálními volbami ještě diskutujeme zákon o střetu zájmů, kdy vypouštíme povinnost podávání majetkových přiznání neuvolněných starostů, místostarostů a radních menších obcí. Podporujeme tím potřebnou důvěru v lidech, kteří se o místa na radnicích budou už i v letošních volbách ucházet,“ říká Zdeněk Nytra, předseda senátorského klubu ODS a TOP 09.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

ODS
ODShttps://www.ods.cz
Občanská demokratická strana (ODS) je česká liberálně konzervativní pravicová strana založená v roce 1991.