DomůZprávy a názoryTiskové zprávyMinistr Bartoš jednal s vládní zmocněnkyní pro záležitosti romské menšiny o sociálně...

Ministr Bartoš jednal s vládní zmocněnkyní pro záležitosti romské menšiny o sociálně vyloučených komunitách

-

O fungování Agentury pro sociální začleňování i o řešení sociálního vyloučení Romů nejen v hospodářsky postižených regionech hovořil místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš s vládní zmocněnkyní pro záležitosti romské menšiny Lucií Fukovou.
Agentura pro sociální začleňování, která spadá pod Ministerstvo pro místní rozvoj, je ústředním orgánem vlády na podporu sociálního začleňování ve vyloučených lokalitách, a to s důrazem na zlepšení socioekonomické situace sociálně vyloučených Romů. Spolupráce mezi Agenturou a vládní zmocněnkyní pro záležitosti romské menšiny je proto zcela klíčová.
– Ivan Bartoš

ASZ se snaží přispět k začleňování sociálně vyloučených lokalit a ke snižování sociálního vyloučení ve strukturálně postižených regionech. Nabízí obcím odbornou podporu v nalézání řešení, jak efektivně pomáhat třeba s hledáním práce, bydlení nebo se zvládáním obtížných situací v rodině a bojuje proti obchodu s chudobou.

Spolupráce Agentury s vládní zmocněnkyní pro záležitosti romské menšiny i s Radou vlády pro záležitosti pro romské menšiny je při naplňování jejího úsilí klíčová. Musí spolupracovat v oblastech, kde se jejich působnosti prolínají, tedy především v důrazu na celkové zlepšení postavení Romů v České republice. Právě podrobnosti této kooperace společně Ivan Bartoš a Lucie Fuková řešili.

Dotkli se také chystaného zákona o podpoře v bydlení. Ten nabídne soubor volitelných nástrojů, které umožní obcím řešit situaci obyvatel v souladu s jejich potřebami. Podpoří různé formy poradenství, bydlení v soukromém sektoru za využití garancí pro majitele bytu i motivaci obcí rozvíjet obecní bytový fond. Zákon cílí nejen na lidi v bytové nouzi (např. samoživitelky s dětmi v azylových domech či ubytovnách nebo seniory žijící v nevyhovujících bytech), ale také na ty, které ohrožují rostoucí ceny nebo energetická krize a mohli by se v bytové nouzi brzy sami ocitnout.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

Piráti
Pirátihttps://www.pirati.cz
Česká pirátská strana (registrovaná zkratka Piráti) je česká liberálně progresivní politická strana založená v roce 2009.