DomůZprávy a názoryTiskové zprávyNeschopnost vlád Andreje Babiše zajistit energetickou bezpečnost ČR je šokující. Následkům nyní...

Neschopnost vlád Andreje Babiše zajistit energetickou bezpečnost ČR je šokující. Následkům nyní čelíme všichni

-

V posledních dnech se v médiích objevily informace o manažerských selháních Andreje Babiše, který v dobách, kdy byl ministrem financí a později premiérem, nebyl schopen zajistit snížení závislosti na ruské ropě, výstavbu plynovodu či dostavbu jaderných elektráren. Tato selhání při preventivním zajištění dalších alternativ jsou nyní výraznou komplikací a rizikem.

„Minulé vlády, kde figuroval Andrej Babiš, se totálně vykašlaly na energetickou bezpečnost našeho státu. Prioritním zájmem naší země bylo zkapacitnění ropovodu TAL, výstavba plynovodu Stork II do Polska nebo dostavby jaderných elektráren. Ve všech těchto tématech selhaly. Jedinou jejich snahou v oblasti energetiky bylo za každou cenu udržet Rosatom ve hře při dostavbě Dukovan. Výsledkem tohoto nekoncepčního a chaotického vládnutí je značná závislost na ruských zdrojích se všemi ekonomickými a geopolitickými důsledky. Úlohou vlády je působit preventivně a diverzifikovat rizika, k čemuž naše vláda vyvíjí maximální úsilí,“ uvedl poslanec ODS Vojtěch Munzar.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

ODS
ODShttps://www.ods.cz
Občanská demokratická strana (ODS) je česká liberálně konzervativní pravicová strana založená v roce 1991.