DomůZprávy a názoryTiskové zprávyODS: Andrej Babiš na vlně kritiky vlády útočí na privatizaci, díky které...

ODS: Andrej Babiš na vlně kritiky vlády útočí na privatizaci, díky které se stal miliardářem

-

Andrej Babiš ve svém pořadu „Čau lidi“ opět kritizuje vládu Petra Fialy a její kroky. Věnuje se především privatizaci a energetické bezpečnosti. Obviňuje ODS z privatizace a tím se snaží vylhat ze své zodpovědnosti vůči naší zemi, kterou měl v době své vlády.

„Andrej Babiš útočí na privatizaci po roce 1989. Zřejmě zapomněl, že privatizace byla nezbytná a nutná kvůli téměř 100% zestátněné ekonomice před rokem 1989, kterou komunisté jako Andrej Babiš řídili po stranické a ideologické lince, což vedlo k hlubokému zaostávání. Zřejmě se nomeklaturnímu kádrovi, kterým Andrej Babiš před sametovou revolucí byl, stýská po práci vyvoleného komunisty v zahraničním obchodu. Je nicméně obzvlášť odpudivé, že na privatizaci útočí zrovna Andrej Babiš, který se sám privatizace účastnil, a stal se díky ní miliardářem. Ani to mu však nestačilo a založil si hnutí ANO, šel do vlády a dál dojil stát prostřednictvím státních zakázek a přihraných dotací do své firmy,“ říká místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček.

„Andrej Babiš se snaží vylhat také z toho, že selhal v oblasti energetické bezpečnosti. Přitom je do očí bijící, že nebyl schopen jmenovat ani plnohodnotného ministra průmyslu a obchodu, který by se energetice věnoval na plný úvazek. Místo toho nechal Karla Havlíčka běhat mezi dvěma ministerstvy, s energetikou se nestalo nic pozitivního a ani po lepších silnicích se nejezdí. Energetice se nevěnovali, nepohnuli s výstavbou nových bloků jaderných elektráren a na plynu z Ruska jsme se stali více závislí. Jediné, co Babiš v energetice řešil, byla povinnost přimíchávat biopaliva,“ dodává poslanec ODS Jiří Havránek.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

ODS
ODShttps://www.ods.cz
Občanská demokratická strana (ODS) je česká liberálně konzervativní pravicová strana založená v roce 1991.