Pátek, 9 prosince, 2022
More
  DomůZprávy a názoryTiskové zprávyODS sestavila programové týmy

  ODS sestavila programové týmy

  -

  Občanští demokraté zahájili činnost programových týmů, které do své činnosti zapojí členy vlády, parlamentu, europarlamentu, krajských a místních samospráv, experty a členy ODS. Činnost skupin garantují místopředsedové ODS Martin Kupka a Zdeněk Zajíček, během pracovního setkání k zástupcům programových skupin promluvil i premiér Petr Fiala. Cílem nové platformy je vytvářet expertní zázemí uvnitř ODS a komunikovat důležitou agendu nejen uvnitř strany, ale i s veřejností.

  „Programové návrhy ODS vždy vycházely ze silného expertního zázemí, nikdy z jednoduchých populistických výkřiků. Jsem rád, že je tomu tak i nyní, kdy jsme opět začali pracovat v rámci programových týmů, abychom propojili úroveň vládní agendy s podněty z krajů, měst a obcí, ale i od běžných lidí. Jsem si jistý, že nová platforma přispěje k diskuzi o programových cílech občanských demokratů,“ vysvětlil místopředseda ODS a ministr dopravy Martin Kupka.

  „Klademe důraz zejména na regionální rozměr programových týmů. Všechny programové týmy mají svého garanta a experty v dané oblasti, většinu členů zároveň tvoří lidé z jednotlivých regionů. Ti mohou, a věřím, že také budou, vytvářet své regionální programové týmy, aby se do této činnosti mohla zapojit co nejširší členská základna. To by mohlo přispět velmi výrazně už při tvorbě programu pro krajské volby v roce 2024. Jsem také rád, že se nám podařilo najít systém pro zapojení našich Mladých občanských demokratů, kteří budou moci v programových týmech růst ve své odbornosti a specializaci,“ doplnil místopředseda ODS Zdeněk Zajíček.

  „Byl bych velmi rád, aby se nám podařilo během následujícího roku uspořádat celou sérii programových konferencí, na kterých by programové týmy představily výsledky své činnosti. Bude to nejen důležitá zpětná vazba pro naši vládu, ale také možný zdroj další inspirace, na co se v následujících letech zaměřit a na co klást důraz,“ dodal předseda ODS a předseda vlády Petr Fiala.


  Programové týmy a jejich garanti

  Finance
  Zbyněk Stanjura – ministr a garant, Jan Skopeček – ekonomický expert

  Práce a sociální věci
  Jan Bauer, Lenka Kohoutová

  Vnitro, digitalizace
  Zdeněk Zajíček

  Obrana
  Jan Hofmann

  Průmysl a obchod
  Ivan Adamec

  Zahraniční věci, EU
  Alexandr Vondra

  Místní rozvoj
  Jiří Havránek

  Spravedlnost
  Pavel Blažek

  Zdravotnictví
  Roman Kraus

  Doprava
  Martin Kupka

  Vzdělávání a věda
  Renáta Zajíčková

  Kultura
  Martin Baxa

  Životní prostředí
  Alexandr Vondra, Jan Bureš

  Zemědělství
  Petr Bendl, Veronika Vrecionová

  Sport
  Karel Haas

  Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

  ODS
  ODShttps://www.ods.cz
  Občanská demokratická strana (ODS) je česká liberálně konzervativní pravicová strana založená v roce 1991.

  Relevantní články

  Sledujte nás na sociálních sítích

  39,610FanoušciTo se mi líbí
  73SledujícíNásledovat
  249SledujícíNásledovat
  1,130OdběrateléOdebírat

  Poslední příspěvky