DomůZprávy a názoryTiskové zprávyPolitika se nesmí snížit jen k šíření lží a strašení, soud dal...

Politika se nesmí snížit jen k šíření lží a strašení, soud dal za pravdu Pirátům

-

Praha, 7. března 2023 – Piráti podali v červenci 2021 žalobu na bývalého premiéra Andreje Babiše za šíření lži na Twitteru, že chtějí lidem zdaňovat přebytečné metry bytů a nastěhovat do domácností migranty. Zástupci Pirátské strany se pokusili prvně s Andrejem Babišem věc řešit mimosoudní cestou, ten to ale odmítl. Vrchní soud v Praze dnes rozhodl pravomocně, poslanec Babiš musí lživý příspěvek odstranit a uhradit náklady řízení.

„Piráti pravomocně vyhráli soud s poslancem Andrejem Babišem. Ten před minulými volbami strašil lidi stěhováním migrantů do chat. Vrchní soud v Praze dnes rozhodl, že tato předvolební reklama neměla racionální základ a nařídil mu ji odstranit. Kampaň se má vést čestně a poctivě. Je to důležitý vzkaz, že lhát je nepřípustné a takové chování je v rozporu se zákonem. Máme odvahu bojovat i s nejmocnějšími magnáty a jejich dezinformacemi. Pan poslanec Babiš se tak stává nejvýznamnějším pravomocně usvědčeným dezinformátorem a měl by se za své předvolební chování omluvit, nikoliv v něm pokračovat, jak jsme viděli v prezidentských volbách.“

— Jakub Michálek

Nejde o jedinou kauzu předsedy hnutí ANO. Na začátku března rozhodl pravomocně Krajský soud v Praze, že se Andrej Babiš musí za nevhodné a lživé výroky omluvit pirátskému senátorovi Lukáši Wagenknechtovi.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

Piráti
Pirátihttps://www.pirati.cz
Česká pirátská strana (registrovaná zkratka Piráti) je česká liberálně progresivní politická strana založená v roce 2009.