DomůZprávy a názoryTiskové zprávyPředseda Senátu zahájil školní rok v malotřídce v Urbanově na Jihlavsku

Předseda Senátu zahájil školní rok v malotřídce v Urbanově na Jihlavsku

-

Předseda horní parlamentní komory Miloš Vystrčil k příležitosti zahájení nového školního roku navštívil Základní školu Urbanov, kde přivítal žáky a jejich rodiče. Při setkání vyzdvihl přínos malotřídky a dětem na památku předal dárek.

„Díky malotřídce mohou děti zůstat v místě bydliště, poznávat jak funguje a žít akcemi, které se na vesnici konají a na kterých se i díky škole podílejí. Obec tím pádem funguje dohromady a stává se společenstvím, které dělá obec obcí, místem, kde se lidé navzájem znají a žijí společným životem. To je přesně další role školy – nejen děti učit, ale zároveň je také připravovat na život. Zajistit, aby s podílely na tom, co se děje kolem nich a nezajímaly se jen samy o sebe, ale i o své okolí. Jsem tak velmi rád, že mohu na začátku roku podpořit fungování malotřídky v malé obci Urbanov, která je kromě jiného i rodištěm mé maminky,“ uvedl Miloš Vystrčil.

Předseda Senátu Miloš Vystrčil se s žáky a učiteli ZŠ Urbanov nesetkal poprvé. „Malotřídku v Urbanově jsem několikrát navštívil i v minulosti a z práce učitelů a učitelek, kteří zde vyučují, mám skutečně velikou radost a dobrý pocit, protože spíš než učiteli byli kamarády a partnery,“ ocenil fungování školy.

Základní škola Urbanov je dvoutřídní školou s ročníky od 1. do 5. třídy. V současnosti ji navštěvuje 24 žáků a je tak jednou z nejmenších škol na Jihlavsku.
 

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

ODS
ODShttps://www.ods.cz
Občanská demokratická strana (ODS) je česká liberálně konzervativní pravicová strana založená v roce 1991.