Pátek, 9 prosince, 2022
More
  DomůZprávy a názoryTiskové zprávyPředsedou Senátu pro 14. funkční období byl zvolen Miloš Vystrčil, místopředsedy za...

  Předsedou Senátu pro 14. funkční období byl zvolen Miloš Vystrčil, místopředsedy za ODS a TOP 09 Jiří Oberfalzer a Tomáš Czernin

  -

  V horní komoře Parlamentu ČR byla ve středu 2. listopadu zahájena ustavující schůze Senátu. Senátoři v roli předsedy zvolili Miloše Vystrčila (ODS), v roli místopředsedů na rovněž na návrhy senátorského klubu Jiřího Oberfalzera (ODS) a Tomáše Czernina (TOP 09).

  „Své zvolení nevnímám jako osobní úspěch, ale jako potvrzení toho, že Senát plní svou roli a chová se tak, jak od něj očekává ústava a také český lid. Budu dělat všechno pro to, aby tomu tak bylo i nadále,“ řekl po svém zvolení Miloš Vystrčil, předseda Senátu PČR.

  „Zvolení do funkce místopředsedy Senátu si velmi vážím a děkuji svým kolegyním a kolegům za důvěru. Ve funkci navážu na svou dosavadní práci pro občany v zájmu jejich i zájmu naší země,“ řekl Jiří Oberfalzer, místopředseda Senátu PČR. Jiří Oberfalzer ve volbě získal 69 hlasů.

  „Velmi si vážím důvěry v zastupování občanů ve funkci místopředsedy Senátu, je to pro mě zavazující. Těším se na práci v posilování důležitých hodnot a dalšího směřování demokratické instituce, jako je právě Senát Parlamentu ČR,“ řekl Tomáš Czernin, místopředseda Senátu PČR. Tomáš Czernin ve volbě obdržel 64 hlasů.

  Senátorský klub ODS a TOP 09 bude mít zároveň zastoupení předsedů v pěti výborech: Miloše Vystrčila v Organizačním výboru, Tomáše Goláně v Ústavně-právním výboru, Jiřího Růžičky ve Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice, Vladislava Vilímce ve Výboru pro záležitosti Evropské unie a Romana Krause ve Výboru pro zdravotnictví.

  Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

  ODS
  ODShttps://www.ods.cz
  Občanská demokratická strana (ODS) je česká liberálně konzervativní pravicová strana založená v roce 1991.

  Relevantní články

  Sledujte nás na sociálních sítích

  39,610FanoušciTo se mi líbí
  73SledujícíNásledovat
  249SledujícíNásledovat
  1,130OdběrateléOdebírat

  Poslední příspěvky