Pátek, 9 prosince, 2022
More
  DomůZprávy a názoryTiskové zprávyPremiér Petr Fiala navštívil Bezpečnostní informační službu

  Premiér Petr Fiala navštívil Bezpečnostní informační službu

  -

  Předseda vlády ČR Petr Fiala navštívil v pondělí 17. října 2022 sídlo Bezpečnostní informační služby. Po 24 letech byl tak teprve druhým vysoce postaveným představitelem státu, který po jednání společně s ředitelem BIS veřejně vystoupil. Prvním byl tehdejší prezident Václav Havel v roce 1998.

  V rámci dnešní návštěvy se premiér Petr Fiala seznámil s výroční zprávou za rok 2021. Jednal s ředitelem BIS Michalem Koudelkou a jeho týmem. Setkání se uskutečnilo ve dnech, kdy uplynulo 8 let od tragického výbuchu ve Vrběticích. Při něm zemřeli dva lidé a výbuchy způsobily miliardové škody. Právě díky práci bezpečnostních složek včetně BIS se podařilo zjistit spojitost mezi ruskou rozvědkou a těmito výbuchy. Předseda vlády pochválil vzájemnou spolupráci a ocenil BIS za to, jak přispívá k ochraně zájmů ČR a jejích občanů.

  „Informace, které vláda i já osobně od BIS dostáváme a se kterými je v podobě neutajované části výroční zprávy seznamována také veřejnost, se ukazují jako přesné a v současné době i velice důležité,“ uvedl Petr Fiala.

  Premiér také zmínil, že svou osobní návštěvou by rád vyjádřil zájem vlády o činnost BIS, a tím i poděkoval těm, kteří pracují v tajných službách pro český stát.
  Význam bezpečnostních složek podle premiéra Petra Fialy v současné mezinárodní situaci vzrůstá, zejména kvůli ruské agresi na Ukrajině.
   

  Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

  ODS
  ODShttps://www.ods.cz
  Občanská demokratická strana (ODS) je česká liberálně konzervativní pravicová strana založená v roce 1991.

  Relevantní články

  Sledujte nás na sociálních sítích

  39,610FanoušciTo se mi líbí
  73SledujícíNásledovat
  249SledujícíNásledovat
  1,130OdběrateléOdebírat

  Poslední příspěvky