DomůZprávy a názoryTiskové zprávyPremiér Petr Fiala navštívil Moravskoslezský kraj

Premiér Petr Fiala navštívil Moravskoslezský kraj

-

Předseda vlády ČR Petr Fiala navštívil v pondělí 13. února Moravskoslezský kraj. Při své cestě navštívil společně s ministrem financí Zbyňkem Stanjurou těžební společnost OKD ve Stonavě, kde jednal s vedením firmy a zástupci odborů. Poté se premiér přesunul do Ostravy, kde diskutoval se studenty Ekonomické fakulty VŠB – Technické univerzity. Následně se předseda vlády zúčastnil slavnostního otevření moderního City Campusu Ostravské univerzity na Černé louce, kde převzal Ocenění Ostravské univerzity za zásluhy o svobodu a demokracii. Návštěvu kraje zakončil premiér v Mošnově, kde se seznámil s fungováním nového multimodálního terminálu, který vyrostl poblíž letiště.

Návštěvu Moravskoslezského kraje zahájil premiér na dopoledním setkání se zástupci společnosti OKD. Jednání se zúčastnilo vedení podniku a zástupci odborů OKD. Premiér se s ministrem financí seznámili s předběžnými hospodářskými výsledky za loňský rok před účetním auditem a o plánu na letošní rok.

„Černé uhlí se zde bude těžit až do konce roku 2025, což pomůže zajistit naši energetickou bezpečnost, protože i díky těžbě uhlí nemusíme tolik spoléhat na Rusko. Zároveň tím, že se konec těžby posunul do konce roku 2025, podporujeme zaměstnanost. Díky tomu, že bude OKD další tři roky dodávat uhlí na vytápění domácností, zamezíme výraznému nárůstu cen tepla v regionu,“ řekl premiér Petr Fiala. Důl ČSM je posledním, kde podnik černé uhlí těží.

V Ostravě pak předseda vlády navštívil místní univerzity. Na Ekonomické fakultě VŠB – Technické univerzity Ostrava diskutoval Petr Fiala se studenty a akademickými pracovníky o dopadech ruské agrese na Ukrajině na Českou republiku. Následovala návštěva nového City Campusu Ostravské univerzity na Černé louce, kde proběhlo slavnostní otevření tohoto moderního zázemí pro studenty.

„Jsem přesvědčen o tom, že tento nový multifunkční komplex, který propojuje vzdělávací funkci s volnočasovými aktivitami a jehož stavba stála přes 1 miliardu korun, posune Ostravu mezi přední evropská studentská města a bude atraktivním místem pro studium, ale i pro život mladých lidí,“ uvedl během slavnostního otevření premiér Fiala.

V kampusu Ostravské univerzity, který se skládá z Univerzitního zázemí sportu a behaviorálního zdraví a Klastru umění a designu, budou mít studenti výborné podmínky pro sport, koncertování i výstavy. Premiér zde převzal Ocenění Ostravské univerzity za zásluhy o svobodu a demokracii.

Následně se předseda vlády přesunul do areálu multimodálního logistického centra v Mošnově, kde si prohlédl železniční terminál, na kterém se domluvily tři soukromé firmy a jedna státní (ČD Cargo). Unikátní terminál kombinované dopravy umožňuje přesunout část nákladní dopravy ze silnice na železnici. Premiér navštívil také nejmodernější logistické centrum České pošty.

„Díky přesunu logistického centra do mošnovského parku se České poště podaří zmodernizovat a zefektivnit svůj provoz. Výhodné je bezesporu napojení na kamionovou, železniční i leteckou dopravu. Je dobře, že se Česká pošta pro přesun rozhodla i kvůli tomu, že to přinese do Moravskoslezského kraje i nová pracovní místa,“ uzavřel předseda vlády Petr Fiala.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

ODS
ODShttps://www.ods.cz
Občanská demokratická strana (ODS) je česká liberálně konzervativní pravicová strana založená v roce 1991.