DomůKomentářePutin posílá žoldáky z Wagnerovi skupiny s tetováním SS na Ukrajinu

Putin posílá žoldáky z Wagnerovi skupiny s tetováním SS na Ukrajinu

-

Ruský prezident Vladimír Putin vyslal podle zdrojů Times na Ukrajinu žoldáky Wágnerovi skupiny, jejichž cílem má být přímo prezident Volodymyr Zelenskyj. Wagnerova skupina je ruská paramilitární organizace, označovaná také jako soukromá armáda, která se zúčastnila rozličných ozbrojených konfliktů, jako je občanská válka v Sýrii, válka na východní Ukrajině, nebo občanská válka v Libyi. Skupina je pojmenována podle Dmitrije Utkina zvaného „Wagner“ podle oblíbeného skladatele Adolfa Hitlera Richarda Wagnera.

Dmitry „Wagner“ Utkin s tetováním SS a říšskou orlicí Zdroj: Twitter JimmySecUK

Vladimír Putin v ruských médiích označuje invazi na Ukrajině za „speciální operaci“, která má mít za cíl odstranit nacisty a narkomany. Nyní má na likvidaci ukrajinského prezidenta nasadit skupinu pod vedením člověka, který má na krku tetování nacistické SS a hrudi tetování nacistické říšské orlice. Neonacista tak pracuje pro Vladimíra Putina.

Podle Times se má nyní v okolí Kyjeva pohybovat kolem 400 žoldáků Wagnerovi skupiny, kteří mají mít slíbenou odměnu za odstranění hlavy sousedního státu. Skupina je spojována s porušováním lidských práv, mučením, a podezřeními na spáchání válečných zločinů. V roce 2017 měli příslušníci skupiny brutálně usmrtit syrského dezertéra, kterého nejprve bili kladivem, následně mu uřízli ruce a hlavu a tělo spálili. V roce 2021 upozornila na rozsáhlé porušování lidských práv ve Středoafrické republice ze strany Wagnerovy armády zpráva pracovní skupiny OSN. Podle té zde Wagnerova armáda páchá hromadné popravy, mučí zajatce během výslechů a dopouští se dalšího násilí, které vyhání místní obyvatelstvo.

V tuto chvíli tak dezinformacím o denacifikaci Ukrajiny nemůže snad věřit žádný Rus, naopak fašistické způsoby vedení války a páchání válečných zločinů se dopouští agresor prezident Ruska Vladimír Putin. Putin se tak ohání operací proti nacistům, místo toho posílá neonacistu zlikvidovat prezidenta s židovským původem.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

Tomáš Martínek
Tomáš Martínekhttps://www.tomas-martinek.eu
2017-2021 poslanec Parlamentu České republiky, podnikatel, univerzitní lektor