DomůZprávy a názoryTiskové zprávyUsnesení Výkonné rady ODS

Usnesení Výkonné rady ODS

-

Usnesení Výkonné rady ODS

  • Výkonná rada podporuje vládu Petra Fialy a veškeré její kroky v boji proti drahotě, růstu inflace, cen energií, pohonných hmot a dalších komodit, které negativně dopadají na české domácnosti i podnikatele.
  • Výkonná rada souhlasí se všemi cílenými opatřeními na pomoc rodinám s dětmi, seniorům, podnikatelům, firmám a dalším ohroženým skupinám obyvatel v otevřeném souboru „Deštník proti drahotě.“
  • Výkonná rada odmítá bezbřehý populismus Andreje Babiše, hnutí ANO a SPD. Ekonomická nezodpovědnost vlády Andreje Babiše vedla k raketovému růstu zadlužování státu a nastartovala proces dramatického zdražování. Bez realizovaných opatření nové vlády by byla současná situace českých rodin a všech vrstev společnosti mnohem horší.
  • Výkonná rada oceňuje pomoc obrovského množství českých občanů Ukrajině a lidem, kteří prchali před válečným konfliktem. VR ODS také oceňuje, že vláda s ohledem na předpoklad dlouhodobějších konfliktů na Ukrajině začala vytvářet podmínky pro efektivní zapojení uprchlíků do naší ekonomiky, aby si na životní náklady u nás mohli vydělat aktivní prací a nebyli odkázáni na dávky a podporu. Pomůže to jak důstojnému životu uprchlíků u nás, tak národní ekonomice.
  • Výkonná rada ODS podporuje snahu vlády Petra Fialy posilovat energetickou bezpečnost, zejména pak v krocích zbavení se závislosti na ruském plynu a ropě. VR ODS oceňuje práci na naplnění kapacity zásobníků plynu a zvýšení jistoty pro české občany a podnikatele.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

ODS
ODShttps://www.ods.cz
Občanská demokratická strana (ODS) je česká liberálně konzervativní pravicová strana založená v roce 1991.