Pátek, 9 prosince, 2022
More
  DomůZprávy a názoryTiskové zprávyVojtěch Munzar: Blokováním zrušení EET se opozice dopustí rizika znovuzavedení evidence nejen...

  Vojtěch Munzar: Blokováním zrušení EET se opozice dopustí rizika znovuzavedení evidence nejen pro restaurace, ale nově i pro kadeřnice nebo řemeslníky

  -

  Občanští demokraté dlouhodobě označují EET za především nesmyslnou a byrokratickou zátěž pro malé a střední podnikatele. Je klíčové, aby proces zrušení EET proběhl ještě do konce roku. V současné době je totiž elektronická evidence pouze pozastavena a pokud k aktuálně navrhovanému zrušení nedojde, od 1. ledna 2023 se znovu automaticky evidence obnoví pro restaurace, ubytovací služby i maloobchod, nově by se k nim ale přidali i lidé z další vlny, jako jsou kadeřnice, řemeslníci, trhovci i všichni další, kdo v současné době přijímají platby v hotovosti.

  „Dlouhodobě usilujeme o zrušení EET. Je zátěží pro malé a střední podnikatele, je symbolem nesmyslné nedůvěry ke všem, kteří se vydali na nelehkou cestu podnikání. Evidence sliby o přínosech nepřinesla, jen podnikatele zatížila dalšími náklady, tajnými kontrolami a pokutami za pochybení, které nemají nic společného s plněním daňových povinností,“ řekl Vojtěch Munzar, poslanec ODS a místopředseda rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny PČR.

  Podle Munzara je schválení zrušení EET v současné době zásadní. „Pokud návrh na zrušení neschválíme, dostaneme se do rizika, že od 1. ledna EET po aktuálním pozastavení znovu sepne. A to nejenom pro provozovatele restaurací nebo služeb, ale nově také pro 3. a 4. vlnu, tedy například pro trhovce, kadeřnice, řemeslníky nebo veterináře, tedy pro všechny, kteří přijímají platby v hotovosti,“ dodal Munzar.

  Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

  ODS
  ODShttps://www.ods.cz
  Občanská demokratická strana (ODS) je česká liberálně konzervativní pravicová strana založená v roce 1991.

  Relevantní články

  Sledujte nás na sociálních sítích

  39,610FanoušciTo se mi líbí
  73SledujícíNásledovat
  249SledujícíNásledovat
  1,130OdběrateléOdebírat

  Poslední příspěvky