Čtvrtek, 1 prosince, 2022
More
  DomůZprávy a názoryTiskové zprávyAnna Hubáčková (KDU-ČSL): Vláda záchranným složkám poskytuje pomoc při hašení požáru

  Anna Hubáčková (KDU-ČSL): Vláda záchranným složkám poskytuje pomoc při hašení požáru

  -

  Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková vystoupila v pořadu Události komentáře České televize k tématu požáru v Národním parku České Švýcarsko. Zdůraznila, že vláda záchranným složkám při hašení pomáhá mnoha různými způsoby. Také ujistila veřejnost, že příroda si s obnovou po požáru poradí, zabere to ale nějaký čas.


  Hubáčková sdělila, že vláda pomáhá záchranným složkám pohonnými hmotami a zásobováním, avizuje i pomoc s likvidací odpadů a následky poškození obecního majetku.

  Ministryně prý už měla možnost pozorovat, jak se obnovuje po požárech les. „Příroda si umí poradit, ale to, co se stalo, není samozřejmě dobře,“ uvedla. U Českého Švýcarska nyní existuje riziko pro turistický ruch, podle Hubáčkové budou tamní skály a soutěsky pro návštěvníky zajímavé, i když budou nějakou dobu bez zeleně.

  Řeč přišla i na klimatické změny, s nimiž podle Hubáčkové souvisí požáry velmi úzce. „Klimatické změny jsou o extrémních jevech a klimatické změny se na našem území projevovaly povodněmi – taky jsme je dlouho neměli, a nakonec jsme si na ně postupně zvykali -, suchy, vedry, tornádo už jsme také zažili. A nyní i lesní požáry,“ dodala.


  Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

  KDU-ČSL
  KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
  KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.

  Relevantní články

  Sledujte nás na sociálních sítích

  39,616FanoušciTo se mi líbí
  73SledujícíNásledovat
  249SledujícíNásledovat
  1,120OdběrateléOdebírat

  Poslední příspěvky