DomůKomentářeČTK publikovalo dezinformaci o Egonu Cholakianovi z Tvořivé společnosti

ČTK publikovalo dezinformaci o Egonu Cholakianovi z Tvořivé společnosti

-

Veřejnoprávní ČTK v rámci své komerční služby Protext publikovala 18. srpna na svém webu pochybnou zprávu, kde údajný doktor Egon Cholakian naléhavě vyzývá Joea Bidena, Si Ťin-pchinga a Vladimira Putina na setkání kvůli údajným změnám v jádru planety.

Jak upozornil Jakub Jahl, tak se Egon Cholakian ve videích objevuje až v poslední době, a to ve spojitosti s projektem Tvořivá společnost proruské sekty Allatra. V komerčním článku ČTK i Deníku.cz je ke svému nijak nepodloženému tvrzení uváděn jako významný vědec.

Jak zjistil ukrajinský server Babel, ve skutečnosti ho vědecká komunita nezná. V článku Deník.cz je sice nazýván jako významný vědec CERNu, to ovšem vyvrací zjištění serveru Babel, který oslovil CERN dopisem s dotazem na působení údajného vědce. CERN odpověděl na Babelův dotaz, že Egon Cholakian nebyl nikdy v organizaci registrován ani jako zaměstnanec, ani v žádné jiné funkci.

Situace publikované placené pochybné zprávy, která je stále dohledatelnána na veřejnoprávním ČTK i Deník.cz, je o to závažnější, že se objevuje na veřejnoprávním médiu, které by publikované zprávy včetně komerčních mělo ověřovat. Dohledatelnou dezinformaci na respektovaném médiu tak mohou při manipulaci lidí zneužívat lidé ze sekty Tvořivé společnosti.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

Tomáš Martínek
Tomáš Martínekhttps://www.tomas-martinek.eu
2017-2021 poslanec Parlamentu České republiky, podnikatel, univerzitní lektor