DomůZprávy a názoryTiskové zprávyEuroposlanec Peksa míří do Silicon Valley, kde bude jménem europarlamentu jednat se...

Europoslanec Peksa míří do Silicon Valley, kde bude jménem europarlamentu jednat se zástupci technologických gigantů

-

Praha/Silicon Valley, 30. října 2023 – Europoslanec Mikuláš Peksa, člen výboru pro průmysl, výzkum a energetiku (ITRE) v Evropském parlamentu, se vydává na čtyřdenní delegaci do technologického srdce světa, Silicon Valley. Mise má za cíl posílit vazby mezi Evropskou unií a klíčovými technologickými společnostmi.

Během mise navštíví Peksa několik světově významných technologických institucí a společností, včetně NASA, Google, Meta, Stanford University, NVIDIA, AT&T, Cloudflare a Waymo.

Silicon Valley je epicentrem technologické inovace. Pro nás v Evropě je klíčové mít s touto oblastí pevné vazby, ať už z hlediska hospodářského, tak technologického. Tato mise nám umožní lépe rozumět aktuálním trendům a přenášet nejlepší praxi zpět do EU,“ říká Peksa.

Jedním z hlavních bodů programu bude diskuse o kybernetické bezpečnosti, umělé inteligenci a cloudových technologiích. Dále bude probíhat diskuze o výzvách a příležitostech evropských společností působících v Silicon Valley a o vlivu technologických trendů na evropskou politiku.

Mise je příležitostí pro členy delegace k navázání a prohloubení vztahů s klíčovými hráči v technologickém světě a k získání poznatků pro budoucí politiku EU v oblasti nových technologií.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

Piráti
Pirátihttps://www.pirati.cz
Česká pirátská strana (registrovaná zkratka Piráti) je česká liberálně progresivní politická strana založená v roce 2009.