Jak na úsporné bydlení

-


Senátorka Jaromíra Vítková společně se Státním fondem životního prostředí uspořádala seminář „Jak na úsporné bydlení aneb dotace pro majitele rodinných a bytových domů z programu Nová zelená úsporám a kotlíkových dotací“. 


Nyní ceny energií stoupají, postupně dochází k energetické transformaci a dotační prostředky mohou pomoci výrazně ušetřit finance. „I vzhledem k těmto okolnostem jsem se propojila s odborníky Státního fondu životního prostředí, aby představili nové dotační tituly,“ sdělila Vítková.


Lektorem na semináři Dušan Martoch, projektový manažer Oddělení Jihovýchod SFŽP, vysvětlil a popsal, jak získat dotace na zateplování, fotovoltaiku, kotle na biomasu či tepelná čerpadla nebo program dešťovka. Nejvíce jsou nyní preferovány žádosti na výměnu hlavních zdrojů tepla a vytápění a na fotovoltaiku. Pan Martoch představil hlavní podmínky čerpání dotací a možnosti kombinace jednotlivých záměrů dotací. Na závěr proběhla diskuze a odpovídání na konkrétní dotazy občanů, kterých přišlo víc jak třicet.
Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

KDU-ČSL
KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.