DomůZprávy a názoryTiskové zprávyJan Zahradil nebude ve volbách do Evropského parlamentu obhajovat mandát. Ve vedení...

Jan Zahradil nebude ve volbách do Evropského parlamentu obhajovat mandát. Ve vedení europoslaneckého klubu ho nahradí Veronika Vrecionová

-

Jan Zahradil končí ve vedení europoslaneckého klubu ODS a v příštích volbách do Evropského parlamentu nebude již kandidovat. Nahradí ho europoslankyně Veronika Vrecionová.

„Děkuji Janu Zahradilovi za jeho práci v europoslaneckém klubu ODS, frakci ECR a ve Straně evropských konzervativců a reformistů. Od roku 2004, kdy jsme vstoupili do EU, byl pokaždé lídrem kandidátky ODS a příští rok poprvé již mandát obhajovat nebude. Jan Zahradil se dlouhá léta podílel na formování zahraniční politiky ODS, politiky ECR a ve volbách získával opakovaně vysoké počty preferenčních hlasů. Europoslanecký klub povede Veronika Vrecionová, která se tím zároveň stane členkou předsednictva ODS. Veronika je úspěšná a zkušená politička, která se zabývá důležitými tématy, jako jsou zemědělství, životní prostředí a venkov. Dokáže kolem sebe vytvářet také pozitivní atmosféru a těším se na spolupráci s ní,“ uvedl předseda ODS Petr Fiala.

„Děkuji Petru Fialovi za veškerou spolupráci a podporu. Dvacet let v Evropském parlamentu a čtyři volební kampaně byly neopakovatelnou zkušeností, ODS zanechává v evropské politice nepřehlédnutelnou stopu. Rád bych ale svou politickou kariéru nyní završil tam, kde začala – tedy na domácí půdě. Štafetu přebírá Veronika Vrecionová, nepochybuji, že si povede dobře a také se s ní vrací do nejužšího vedení ODS žena,“ říká předseda europoslaneckého klubu ODS Jan Zahradil.

„Děkuji Janu Zahradilovi i Petru Fialovi za důvěru. Přijímám tuto novou výzvu s obrovskou pokorou. Těším se na spolupráci se všemi kolegy,“ dodává europoslankyně ODS Veronika Vrecionová.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

ODS
ODShttps://www.ods.cz
Občanská demokratická strana (ODS) je česká liberálně konzervativní pravicová strana založená v roce 1991.