DomůZprávy a názoryTiskové zprávyKandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

Kandidátkou Pirátů na hejtmanku Moravskoslezského kraje je Zuzana Klusová

-

První desítku kandidátů do krajských voleb v Moravskoslezském kraji si o uplynulém víkendu zvolili Piráti. Pozici lídryně kandidátky obhájila stávající šéfka devítičlenného zastupitelského klubu Pirátů Zuzana Klusová. V prvním kole volby získala podporu přes 93% voličů. V boji o lídra tak porazila své dva vyzyvatele z řad krajských zastupitelů: Leonarda Vargu i Ondřeje Ručku (na fotce zleva).

“Investujme do lidí, ne do betonu.“ „Udržme v kraji ty nejlepší!” I těmito hesly se v rámci Dne kandidátů Zuzana Klusová představila svým spolustraníkům, příznivcům strany i široké veřejnosti.

Předsedkyně výboru pro životní prostředí Moravskoslezského kraje, spoluzakladatelka spolku S.O.S. Karviná a někdejší sociální pracovnice se hodně věnuje tématu spravedlivé transformace kraje. V kandidátském projevu opakovaně zdůrazňovala, že cílem Pirátů je pohlídat, aby se 100 miliard korun určených na transformaci zdejšího průmyslového kraje, utratilo smysluplně a hospodárně. Především pak ve prospěch občanů žijících v tomto regionu. To se podle Zuzany Klusové zatím neděje.

V rámci Platformy pro skutečně spravedlivou transformaci, jejíž vznik iniciovala, upozorňuje na rizikovost některých takzvaných strategických projektů v kraji. “Smyslem proměny kraje směrem k udržitelnosti nesmí být jen zlepšení životního prostředí, ale ruku v ruce s tím také zlepšení kvality života lidí v regionech,” uvedla staronová lídryně pirátské kandidátky.

Spolu se Zuzanou Klusovou byl do čela moravskoslezské pirátské kandidátky zvolen Pavel Kořízek, krajský zastupitel a IT expert z Opavy, který se zabývá přechodem k moderní energetice,a digitalizací. Ten se na krajské úrovni zabýval tématy otevřených dat a kybernetické bezpečnosti tuzemských nemocnic.

Dalšími zvolenými na čelo kandidátky se stali advokát Ondřej Ručka z Ostravy, místostarostka Poruby Martina Dušková, ostravský krajský zastupitel Jakub Dedek či ředitel základní školy v Opavě Arnošt Žídek.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

Piráti
Pirátihttps://www.pirati.cz
Česká pirátská strana (registrovaná zkratka Piráti) je česká liberálně progresivní politická strana založená v roce 2009.