DomůZprávy a názoryTiskové zprávyKoalice SPOLU: Vytvoříme stabilní prostředí pro financování strategických projektů v rámci Ministerstva...

Koalice SPOLU: Vytvoříme stabilní prostředí pro financování strategických projektů v rámci Ministerstva obrany

-

Poslanci zahájili nový sněmovní týden. Setkají se během řádné i mimořádné schůze. Poslanci projednají brannou legislativu nebo zákon o rozhlasovém a televizním vysílání – tedy zákon ochraňující instituci veřejnoprávní televize i rozhlasu.

„Tento týden projednáme dvě legislativní změny z dílny ministerstva obrany, které se budou týkat financování modernizace Armády České republiky. Jde obecně řečeno o vytvoření stabilního prostředí pro financování strategických projektů v rámci ministerstva obrany tak, abychom co nejrychleji dosáhli dvou procent HDP na obranu, jak jsme slíbili v rámci Severoatlantické aliance. Druhá novela se týká úpravy několika zákonů, které posílí postavení ministerstva a jeho orgánů v oblasti obranných příprav v době míru, včetně vytvoření institutu tzv. dobrovolného předurčení, aby se naše armáda mohla i mimo ohrožený stav připravovat na svou povinnost, kterou je obrana státu, případně na spolupráci s našimi partnery v rámci NATO,“ uvádí předseda sněmovního bezpečnostního výboru a poslanec Pavel Žáček.

„Novela zákona o pedagogických pracovnících garantuje nejen posílení manažerské role ředitelů škol, ale také finanční prostředky na platy učitelů. Peníze vynaložené na oblast vzdělávání jsou totiž investicí do budoucnosti české ekonomiky i průmyslu. Zákon navíc zavádí pozice uvádějícího a provázejícího učitele, kteří usnadní studentům a absolventům začátky v učitelské profesi. Motivace mladých učitelů je totiž klíčem k boji proti dlouhodobému nedostatku pedagogů,“ dodává předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný.

„Budeme projednávat novelu zákona o České televizi a Českém rozhlase. Této novele jsme se už věnovali po tři jednací dny zhruba po dobu 11 hodin. V těchto 11 hodinách proběhlo 181 vystoupení jednotlivých poslanců. Z toho jen poslanci za hnutí ANO mají na kontě 116 vystoupení. Je tedy evidentní, že mnohdy v té diskuzi už reagují jen sami na sebe. Z toho vyplývá, že projednávání přestává být ze strany opozice ‚pouze‘ obstrukcí, ale dostáváme se do fáze destrukce celého jednání. Věřím, že i přesto opozice dostane rozum a že se v tomto jednacím týdnu konečně dostaneme ke schválení této průlomové novely, která posiluje nezávislost médií veřejné služby,” říká předseda poslaneckého klubu TOP 09 Jan Jakob.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

ODS
ODShttps://www.ods.cz
Občanská demokratická strana (ODS) je česká liberálně konzervativní pravicová strana založená v roce 1991.