DomůZprávy a názoryTiskové zprávyKupujme pohonné hmoty od těch, kteří nás neokrádají, uvedl europoslanec Zdechovský

Kupujme pohonné hmoty od těch, kteří nás neokrádají, uvedl europoslanec Zdechovský

-

Proč ceny pohonných hmot neklesají a jak se cena promění v následujících dnech? Hostem Snídaně s Novou byl europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Diváky vyzval, ať kupují benzín a naftu od čerpacích stanic, které nabízejí férové ceny.


Ceny pohonných hmot šly v posledních dnech až o 5 korun dolů „Nyní je to na nás spotřebitelích, abychom ukázali spotřebitelské chování a začali nakupovat pohonné hmoty tam, kde jsou férové ceny. Ceny u nafty i benzínu by se měly pohybovat do čtyřiceti korun, nafta možná o trochu výše,“ uvedl lidovecký europoslanec s tím, že předpokládá pokles ceny benzínu na 35 korun, nafty na 37 korun. „To jsou spravedlivé ceny, které by nám čerpací stanice měly nabízet,“ dodal Zdechovský.

Zastropování cen by podle něj nemělo ten správný efekt. „Vždy to bude muset doplatit stát. To znamená, že my všichni. Prosím diváky, ať nakupují u těch, co jsou fér. A stejně to platí i u potravin. Někteří obchodníci si účtují naprosto nesmyslné ceny a nemají k tomu žádný důvod,“ uvedl europoslanec.


Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

KDU-ČSL
KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.