DomůZprávy a názoryTiskové zprávyLidovecké hovory - Místostarosta Domažlic Stanislav Antoš - Důležité je naslouchat lidem

Lidovecké hovory – Místostarosta Domažlic Stanislav Antoš – Důležité je naslouchat lidem

-

1. místostarosta Domažlic Stanislav Antoš není v politice žádnýnováček. V komunální politice působil již jako kooptovaný člen za Občanské fórum. Práce pro občany Domažlic je mu blízká, jen za poslední roky se podařilo například rekonstruovat plavecký bazén či postavit novou mateřskou školu.

Co je pro Domažlice charakteristické?
Jistá uzavřenost a hrdost zdejších obyvatel na svoji kulatou věž a děníkolem ní. Pro pozorovatele zvenku to budou Chodské slavnosti-Vavřinecká pouť, památková rezervace, krásná příroda v okolí a dobrédomažlické pivo.

Co se vám povedlo za uplynulé volební období? Jak se vám daří město rozvíjet?
Především se nám podařilo dokončit rekonstrukci plaveckého bazénu, Kulturního centra pivovar Domažlice, které vyhrálo cenu stavba roku Plzeňského kraje a získalo cenu ministryně pro místní rozvoj, postavit novou mateřskou školu, zrekonstruovat obě základní školy, zrekonstruovat fotbalové hřiště, strážnici, vybudovat nový park a dalšíopravit, protipovodňové hráze atd.

Jaké problémy vaše město trápí?
Stejné, jako ostatní, tedy vysoká dopravní zátěž a odliv mladých kvalifikovaných lidí do velkých měst.

Máte dost míst na školách a školkách?
Díky otevření nové školky máme dostatek míst v mateřských školách a vybudováním půdní vestavby na základní škole se podařilo vyřešit problém s nedostatkem tříd v jedná základní škole. Samozřejmě, pokud by měl nastal úplný komfort, tedy aby například v třídách pro družiny dopoledne neprobíhala výuka, tak by jisté rozšíření bylo potřeba v obou základních školách.

Kandidujete letos znovu? Pokud ano, jaké budou hlavní priority na dalšívolební období?
Kandiduji pořád. Pouze poprvé jsem nekandidoval, jelikož to šlo „samo“. Byl jsem na necelého půl roku kooptován za Občanské fórum do Městského národního výboru na základě zákona České národnírady o obměně třetiny volených sborů. Především to je výstavba přestupních uzlů, rekonstrukce komunikací, oprava historické budovy radnice, rekonstrukce parků a další.

Co jsou pro vás lidovecké hodnoty?
Názorový konzervatizmus a sociální citlivost.

Co je podle vás pro komunálního politika nejdůležitější vlastnost?
Naslouchat lidem, snažit se jim pomáhat řešit problémy a nebrat si jejich starosti za vlastní, protože to by člověk dlouho nevydržel.

Jak trávíte volný čas a co vám dává sílu do další práce?
Snažím se sportovat, chodím do posilovny, trochu běhám, zkrátka pohybuji se přiměřeně, co mi chátrající tělo dovolí.

Profil Stanislava Antoše

Jsem vyučený spojař, až později jsem si dodělal střední ekonomickévzdělání a vystudoval politologii a mezinárodní vztahy na FF ZČU Plzeň. Na vysokoškolské studium stále rád vzpomínám. Zajímá měhistorie, politika a vše co s utvářením člověka souvisí – sociologie, psychologie, teologie a další humanitní obory. Jsem ženatý mám dospělého syna, který studuje vysokou školu.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

KDU-ČSL
KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.