DomůZprávy a názoryTiskové zprávyMarek Výborný (KDU-ČSL): Každý jednotlivý příběh Milostivého léta dává smysl

Marek Výborný (KDU-ČSL): Každý jednotlivý příběh Milostivého léta dává smysl

-

Předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný se v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu Plus mimo jiné vyjádřil o začátku akce Milostivé léto II, která ode dneška pomůže lidem dostat se z dluhů vůči státu. Také ocenil, že zápis ukrajinských dětí do škol proběhl velmi hladce.


Jak se daří integrace ukrajinských dětí do českých škol?
Podle odezev z jednotlivých škol se to daří. Drobné problémy s kapacitou jsou v Praze a ve středních Čechách. I to se ale daří řešit. A jinak nějaké dramatické problémy neočekávám. Je naší povinností se o ukrajinské děti postarat. Nebylo by nic horšího, než kdyby zůstávaly zavřené na ubytovnách nebo někde mimo své vrstevníky, protože připomeňme, že ta škola nemá jenom účel vzdělávací, ale má účel i směrem k socializaci. A to si myslím, že je velmi důležité pro děti, které často přišly z rozbombardovaných domů se zkušeností, kterou by asi našim dětem nikdo nepřál.

Od září kromě školního roku startuje také druhé kolo Milostivého léta. To první, které proběhlo od 28. října 2021 do 28. ledna 2022, podle dat Exekutorské komory pomohlo asi 15 000 lidí zbavit se dluhů. Vy jste iniciátorem a spoluorganizátorem této akce. Sliboval jste si větší zájem dlužníků?
My jsme nikdy netušili, kolik dlužníků se do Milostivého léta zapojí. Chci zdůraznit, že každý jednotlivý příběh, a já jsem jich dostal zpětnou vazbou opravdu desítky, mi dává smysl. V okamžiku, kdy se maminka, která pečuje o tři děti a musela například platit dluhy po svém bývalém manželovi, dostala do exekučních pasti a díky Milostivému létu se z ní dokázala dostat, tak to jsou příběhy, které dávají smysl. A není klíčový ten počet. Chci zdůraznit, že Milostivé léto nepomáhá jen dlužníkům, ale přivítali ho i věřitelé, kteří se jednorázově dostanou k dlužným částkám, jistinám. Protože Milostivé léto není žádnou dluhovou amnestií.


Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

KDU-ČSL
KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.