DomůZprávy a názoryTiskové zprávyMarek Výborný (KDU-ČSL): Stabilita vlády je před začátkem předsednictví Rady EU naprostou...

Marek Výborný (KDU-ČSL): Stabilita vlády je před začátkem předsednictví Rady EU naprostou prioritou

-

Předseda Poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný se v pořadu 90′ ČT24 vyjádřil k probíhající kauze ohledně hnutí STAN. Ocenil rychlou reakci vedení koaličního partnera na nastálou situaci a upozornil, že lidovci mají nastavené vnitřní procesy, které podobnému chování včas zabrání. Také poukázal na to, že stabilita vlády před předsednictvím Rady Evropské unie (EU) je absolutní prioritou.


Marek Výborný v prvé řadě ocenil rychlou reakci vedení hnutí STAN na problémy a ujistil voliče, že u lidovců žádný podobný vývoj nehrozí. „Já jsem rád, že vnitřní procesy v KDU-ČSL jsou postavené tak, aby bychom naprosto eliminovali podobné případy, které pro nás samozřejmě jsou jednoznačně neakceptovatelné. Chci nicméně ocenit postup vedení hnutí STAN. To si myslím, že diametrální rozdíl oproti kauzám minulé vlády a bývalého premiéra Andreje Babiše, který nic nečinil, přestože byl k tomu vyzýván, když byl v dramatickém střetu zájmů. To se týká nejenom kauzy Čapí hnízdo, ale i všech dotačních kauz směrem k Evropské unii. Hnutí STAN orpoti tomu v řádu hodin vyvodilo důsledky,“ řekl předseda Poslaneckého klubu KDU-ČSL.

Poslanec dále upozornil, že v době před začátkem předsednitví Rady EU je stabilita vlády absolutní prioritou. „Já mohu za lidovce jednoznačně konstatovat, že my v tuto chvíli preferujeme stabilitu této vlády. Je to ve prospěch občanů České republiky. Vítám kroky, které hnutí STAN učinilo a věřím, že v brzké době bude představen i kvalitní nominant na pozici ministra školství. Jako místopředseda školského výboru to považuju za velmi důležité. Já teď nevidím jediný důvod k nějaké významnější rekonstrukci vlády. Notabene v situaci, kdy během 10 dnů budeme přebírat evropské předsednictví,“ upozornil Výborný.


Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

KDU-ČSL
KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.