DomůZprávy a názoryTiskové zprávyMarek Výborný (KDU-ČSL): Vláda pomáhá. Opačné tvrzení odborů je pouze Středulovou prezidentskou...

Marek Výborný (KDU-ČSL): Vláda pomáhá. Opačné tvrzení odborů je pouze Středulovou prezidentskou kampaní

-

Předseda lidoveckého poslaneckého klubu Marek Výborný v pořadu 360° na CNN Prima News obhajoval sociální politiku vlády proti odborovému předákovi Bohumíru Dufkovi. Počínání odborů totiž v poslední době lze jen těžko odlišit od prezidentského kampaně jejich nejvýraznější osobnosti Josefa Středuly.


„Musím se ohradit proti tomu, co od odborů zaznívá. Pan Středula si totiž plete agendu odborů s prezidentskou kampaní a tvrdí, že vláda nedostatečně pomáhá. Naše vláda ale pomáhá, a to nejenom zastropováním cen energií, ale také obecně vytvořením sociálního polštáře. Jestli jsou odbory k něčemu důležité, a já to oceňuji, tak to je sociální dialog s odbory jako zástupci zaměstnanců,“ zdůraznil Výborný.

„My komunikujeme, ale je taky důležité, aby odbory komunikovali se zaměstnavateli. Pokud tento komunikační kanál nebude fungovat, tak se nám to tady celé sesype. Ten polštář, který vláda vytváří, je dán příspěvkem na bydlení. Je dán valorizací důchodů, která je sice ze zákona, ale letos rekordně porostou důchody v průměru o 2,5 tisíce za celý rok 2021. To se historicky ještě nikdy nestalo. Od 1. ledna naběhne příspěvek pro maminky k důchodu za každé vychované dítě, což jsme my lidovci prosazovali 4 roky, než se to podařilo a mohl bych ve výčtu pokračovat dále,“ dodal předseda.

Víde zde.


Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

KDU-ČSL
KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.