DomůZprávy a názoryTiskové zprávyMinistr Jurečka (KDU-ČSL) podnikl výjezd na Vysočinu, zaměřil se hlavně na péči...

Ministr Jurečka (KDU-ČSL) podnikl výjezd na Vysočinu, zaměřil se hlavně na péči o seniory

-

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) v pátek 6. května 2022 podnikl výjezd na Vysočinu. V rámci něj společně s předsedou Senátu Milošem Vystrčilem uctil v Třešti oběti druhé světové války. Podtitulem cesty byla péče o seniory. Ministr Jurečka proto v Novém Městě na Moravě poklepáním na základní kámen symbolicky zahájil výstavbu Domova Pomněnka, navštívil Senior Centrum SeneCura v Humpolci nebo terénní služby pro seniory ve Žďáru nad Sázavou. V rámci cesty Jurečka zavítal také na jihlavské kontaktní pracoviště Úřadu práce ČR.


Předseda Senátu Miloš Vystrčil se společně s ministrem Jurečkou zúčastnil pietního aktu k uctění tragických květnových událostí roku 1945. Pieta proběhla na Vězeňském dvoře v Třešti. „Musíme si neustále připomínat naši historii. Druhá světová válka byla nejstrašnější konflikt v dějinách. V kontextu současného dění na Ukrajině vidíme, jak křehký je i v dnešním světě mír. Musíme si proto velmi vážit toho, že v naší zemi jsme už 77 let nezažili válčený konflikt, i proto je naší povinností pomáhat těm, kdo takové štěstí nemají,“ uvedl ministr Jurečka.


V rámci výjezdu ministr pokračoval do Jihlavy, kde navštívil zdejší Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině a kontaktní pracoviště Úřadu práce ČR, kde diskutoval s tamními zaměstnanci a poděkoval jim za práci, kterou v poslední době odvádí. V Novém Městě na Moravě pak ministr Jurečka symbolicky poklepal na základní kámen Domova Pomněnka. „Péče o seniory je naší velkou prioritou. Každý si zaslouží důstojné a klidné stáří, proto mám velkou radost z toho, že vzniká nové a moderní místo, kde se lidé budou cítit dobře a kde o ně bude skvěle postaráno,“ řekl. Péči o seniory se ministr Jurečka věnoval také ve Žďáru nad Sázavou, kde navštívil místní terénní služby, a tedy i zdejší pacienty.


Součástí výjezdu na Vysočinu byla také návštěva firem z regionu. Ministr Jurečka zavítal například do společnosti Galma Humpolec. „Je skvělé vidět, jak dobře mnohé firmy fungují i přes současnou poněkud nepříznivou situaci. Chápu, že podnikatele teď trápí hlavně vysoké ceny energií. Galma Humpolec je každopádně skvělý příklad odpovědné firmy, zaměstnává uprchlíky z Ukrajiny, spolupracuje s chráněnou dílnou,“ dodal ministr.

zdroj: ministerstvo práce a sociálních věcí


Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

KDU-ČSL
KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.