DomůZprávy a názoryTiskové zprávyMinistr pro legislativu Michal Šalomoun se setkal s prezidentem Petrem Pavlem. Mluvili...

Ministr pro legislativu Michal Šalomoun se setkal s prezidentem Petrem Pavlem. Mluvili o posílení analytiky ke zvýšení kvality legislativy či připravovaném zákonu o lobbování

-

Jak postupuje zapojování nového Vládního analytického útvaru (VAÚ) do přípravy legislativy, její postupné zkvalitňování, které projekty VAÚ již nyní přinášejí první výsledky, fungování Legislativní rady vlády nebo i současný stav připravovaného zákona o lobbování. To byla hlavní témata dnešního setkání ministra pro legislativu a předsedy Legislativní rady vlády Michala Šalomouna s prezidentem Petrem Pavlem na Pražském hradě.

„Vedle činnosti Legislativní rady vlády za dobu pod mým vedením jsem pana prezidenta seznámil s tím, jak pracuje nově vytvořený Vládní analytický útvar. Jde o další krok k posilování analytických kapacit napříč státní správou. Kvalitní analytické podklady pro tvorbu regulací můžou státnímu rozpočtu přinést miliardové úspory pro státní kasu,“ říká ministr pro legislativu a předseda Legislativní rady vlády Michal Šalomoun.

„Nyní v tomto týmu pracuje 13 expertů. Zásadní je, aby fungovali podpůrně pro jednotlivá ministerstva a jejich legislativce pro konzultace při přípravě právních předpisů. Jdeme cestou jakési evangelizace, aby si na ministerstvech vyzkoušeli analytickou práci a její přínos pro přípravu právních předpisů předtím, než je začnou psát,“ uvádí ministr. Zároveň dodává, že se posilování analytických kapacit na dalších resortech podařilo zakomponovat do Národního plánu obnovy.

„Pana prezidenta jsem též krátce informoval o nových legislativních návrzích, jako je zákon o lobbování, a koncepci a přípravě antibyrokratických balíčků,“ dodává ministr Šalomoun po setkání s prezidentem.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

Piráti
Pirátihttps://www.pirati.cz
Česká pirátská strana (registrovaná zkratka Piráti) je česká liberálně progresivní politická strana založená v roce 2009.