Pátek, 9 prosince, 2022
More
  DomůZprávy a názoryTiskové zprávyNa základě návrhu od KDU-ČSL a KDH schválili delegáti kongresu ELS v...

  Na základě návrhu od KDU-ČSL a KDH schválili delegáti kongresu ELS v Rotterdamu rezoluci odsuzující Lukašenkův režim

  -

  KDU-ČSL společně se slovenským Kresťanskodemokratickým hnutím (KDH) v rámci kongresu Evropské lidové strany (ELS) předložila rezoluci odsuzující Lukašenkův nelegitimní režim v Bělorusku. Skrze rezoluci lidovci vyzvali evropské křesťansko-demokratické strany, aby zvýšily své úsilí v podpoře běloruského lidu a jeho boje za svobodu a demokracii. Jako strana jsme tak zdůraznili naši podporu svobody, suverenity a demokracie v Evropě. 


  Dalšími body rezoluce, kterou KDU-ČSL představila, byla podpora a umožnění přístupu k legálnímu pobytu, vzdělávání, podnikání a lékařské péči pro utíkající Bělorusy v členských zemích EU. Vedle toho ELS jasně vyjádřila požadavek na okamžité a bezpodmínečné propuštění nespravedlivě vězněných lidí a odsoudila nedávné změny trestního zákoníku Běloruska, které zavádějí trest smrti nejen za zločiny terorismu, ale i za přípravu na ně.

  „Věřím, že Lukašenko bude za zabíjení a mučení běloruských občanů odsouzen a potrestán. Musíme vytrvat v podpoře běloruské demokratické opozice, Svjatlany Cichanouské, Pavla Sevjarynce a pronásledovaných běloruských studentů,“ uvedla lidovecká europoslankyně Michaela Šojdrová.

  Plné znění rezoluce najdete v příloze


  Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

  KDU-ČSL
  KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
  KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.

  Relevantní články

  Sledujte nás na sociálních sítích

  39,610FanoušciTo se mi líbí
  73SledujícíNásledovat
  249SledujícíNásledovat
  1,130OdběrateléOdebírat

  Poslední příspěvky