DomůZprávy a názoryTiskové zprávy„Napiš mi scénář videa o AI.“ Pirátka Gregorová v nové kampani ukazuje...

„Napiš mi scénář videa o AI.“ Pirátka Gregorová v nové kampani ukazuje současné možnosti umělé inteligence

-

Praha, 10. srpna 2023 – Pirátská europoslankyně Markéta Gregorová zveřejnila video, natočené podle scénáře vytvořeného populárním generativním AI modelem, ChatGPT. Spotem Pirátka oficiálně otevírá svou osvětovou kampaň „Píše se to AI“. Jejím cílem je ukázat, kolik toho už AI (nejen) v komunikaci a prezentaci zvládne, ale také se o tom bavit s odborníky. Další experimenty budou následovat.

„K natočení úvodního videa mě zčásti inspiroval YouTuber a tvůrce Casey Neistat, který si nechal podobné video navrhnout od ChatGPT. Oběma se nám myslím podařilo ukázat jednu věc. Jeho záběry z dronů či prezentace ulic New Yorku, v mém případě výhody i úskalí umělé inteligence na pozadí profesionální kanceláře, mají jedno společné: postrádají lidskost. Naučí se novější modely větší osobnosti, anebo si naopak my zvykneme na bezbarvost AI? Odpovědi zatím nemáme, ale tím spíš bychom se o těchto věcech měli začít otevřeně bavit už dnes,“ říká europoslankyně.

Video je prvním výstřelem kampaně s názvem „Píše se to AI“. „Letní období jsem chtěla tradičně věnovat osvětě. Volba padla jednoznačně na umělou inteligenci, ke které dosud politici i valná část veřejnosti přistupují poměrně vlažně, přestože už dnes dramaticky proměňuje způsoby, jakými jsme zvyklí fungovat,“ vysvětluje Markéta Gregorová.

Kampaň chce ukázat, jak by mohla společnost z umělé inteligence těžit, ale také na co by si měla dát pozor a na co všechno je třeba se už dnes aktivně připravovat, ať už ve veřejném životě či politickém pozadí. Markéta Gregorová bude veřejnost co nejpřístupnější formou zasvěcovat do procesu vytváření zákona o AI. Kromě dalších spotů nabídne např. i podcasty s experty a expertkami v oblasti AI. Pirátka s kampaní objede města napříč celou republikou.

Veškerý nový obsah, články, videa, podcasty i tipy budou k nalezení na oficiálním webu kampaně. Aktuality je možné sledovat také na Instagramu. Kampaň je financována z prostředků frakce Greens/EFA.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

Piráti
Pirátihttps://www.pirati.cz
Česká pirátská strana (registrovaná zkratka Piráti) je česká liberálně progresivní politická strana založená v roce 2009.