More
  DomůZprávy a názoryTiskové zprávyNáš ministr Marián Jurečka (KDU-ČSL) nabízí pomoc obyvatelům Domova Alzheimer v Roztokách...

  Náš ministr Marián Jurečka (KDU-ČSL) nabízí pomoc obyvatelům Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy

  -

  Ministerstvo práce a sociálních věcí nabízí pomoc všem obyvatelům Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy, které zasáhl tragický požár. Ministr Marian Jurečka přímo na místo dorazil už včera večer chvíli po vypuknutí požáru. Úřad práce ČR je v úzkém kontaktu s vedením obce i samotného zařízení, na místo neštěstí zároveň vyslal své specialisty. Klienti domova mohou získat mimořádnou okamžitou pomoc, a to až do výše 63 750 Kč.


  Jde o nesmírně tragickou událost. Dva klienti Domova Alzheimer z Roztok u Prahy přišli o život, je mi to velmi líto. Velké poděkování každopádně patří všem, kdo se podíleli na profesionálním zásahu, který ochránil mnoho dalších životů, a také personálu. Hasičům, zdravotníkům, policistům i dalším jsem poděkoval už včera osobně přímo na místě,“ řekl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) s tím, že MPSV je připraveno podat všem poškozeným pomocnou ruku. „Aktuální možností je poskytnout mimořádnou dotaci spojenou s náhradním ubytováním a péčí o poškozené,“ dodal ministr Jurečka.

  „Naší maximální snahou je nyní pomoci všem, kteří přišli při požáru o svůj majetek, v co nejkratší možné době. Z naší strany nabízíme veškerý servis, včetně zřízení mobilního pracoviště,“ dodal generální ředitel Úřadu práce ČR Viktor Najmon.

  Mimořádná okamžitá pomoc (MOP) je jednorázová dávka, která pokrývá šest základních životních situací. V případě neštěstí v Roztokách ji ÚP ČR může poskytnout klientovi, kterého postihla vážná mimořádná událost a jeho sociální a majetkové poměry mu neumožňují překonat nepříznivou situaci. Výše poskytnuté podpory může dosáhnout až 15násobku životního minima, tedy 63 750 Kč. Lidé, které postihl požár, mohou také požádat v rámci MOP o příspěvek na úhradu nezbytného jednorázového výdaje. Jedná se např. o zaplacení správního poplatku při ztrátě osobních dokladů, za vydání duplikátu rodného listu atd.

  „Jsme připraveni zájemcům jakkoli pomoci, mohou se na nás tedy obracet i v případě, že budou potřebovat radu,“ shrnuje ředitelka Krajské pobočky ÚP ČR v Příbrami Renata Malichová. V případě zájmu o pomoc při odstraňování škod lze zajistit v rámci veřejně prospěšných prací potřebné zaměstnance a maximálně zkrátit řízení, která s touto agendou souvisejí.


  Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

  KDU-ČSL
  KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
  KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.

  Relevantní články

  Sledujte nás na sociálních sítích

  39,185FanoušciTo se mi líbí
  73SledujícíNásledovat
  333SledujícíNásledovat
  1,140OdběrateléOdebírat

  Poslední příspěvky