Čtvrtek, 29 září, 2022
More
  DomůZprávy a názoryTiskové zprávyNina Nováková (za KDU-ČSL) uspořádala kulatý stůl se seniory, kde řešili kvalitu...

  Nina Nováková (za KDU-ČSL) uspořádala kulatý stůl se seniory, kde řešili kvalitu jejich života

  -

  Poslankyně Nina Nováková uspořádala první z kulatých stolů ze série Senioři aktuálně, aneb jak se nyní žije seniorům v České republice i celé Evropské unii. Ve spolupráci Rady seniorů České republiky a Sdružení křesťanských seniorů vyšlo na povrch spousta zajímavých námětů.


  „Senioři představují čtvrtinu populace, a stejně jako lidé v celé společnosti, také oni se navzájem odlišují svými názory, socio-ekonomickým postavením, vzděláním a zájmem o veřejné dění. Kulatými stoly si klademe za cíl nejen pojmenovat aktuální problémy, s nimiž se současní senioři potýkají, ale také zachytit návrhy seniorů na celkové zlepšení života společnosti“, řekla poslankyně Nina Nováková.


  „Není důležité, co si kdo myslí o seniorech, ale je důležité, co si myslí oni sami. Současná ekonomická situace pro ně není vůbec snadná a senioři patří k obzvláště zranitelné skupině, pokud nejsou součástí dobře fungující rodiny. Ta je první, která jim pomůže“, dodala.


  Řešilo se i zdraví a psychika. Poslankyně Nina Nováková uvedla, že délka dožití je opravdu vysoká, zejména díky velmi kvalitní medicíně. Jinak je tomu ale u kvality života a délky dožití ve zdraví. V tomto ohledu je na tom Česká republika hůře, protože senioři často nežijí v tzv. životní pohodě. „Well beeing“ – životní pohoda je fyzický a psychický stav, ale i stav vlastních vztahů s ostatními lidmi a také celková pohoda ve stavu spirituálním – duchovním. „Všichni chceme mít pocit, že náš život má nějaký smysl a že můžeme světu ještě něco dát“, doplnila Nina Nováková.


  Poslankyně Nováková se těší na následující setkání ze série Senioři aktuálně, která nám odkryjí další možností, jak zlepšit kvalitu života seniorů. Výstupy z kulatého stolu poskytne jako podněty pro výbory a komise Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR i příslušná ministerstva.


  Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

  KDU-ČSL
  KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
  KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.

  Relevantní články

  Sledujte nás na sociálních sítích

  39,735FanoušciTo se mi líbí
  73SledujícíNásledovat
  232SledujícíNásledovat
  1,120OdběrateléOdebírat

  Poslední příspěvky