DomůZprávy a názoryTiskové zprávyNovým předsedou senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí bude Josef Klement. Místopředsedou klubu...

Novým předsedou senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí bude Josef Klement. Místopředsedou klubu byl zvolen Josef Bazala

-

Dnes večer lidovečtí senátoři odhlasovali nového předsedu senátorského klubu, kterým bude Josef Klement. Místopředsedou klubu se stane Josef Bazala. Senátoři dále navrhli Jitku Seitlovou jako kandidátku na post místopředsedkyně Senátu. Ta bude post místopředsedkyně obhajovat na prvním plénu Senátu v novém volebním období. Klub KDU-ČSL má celkem 10 členů a dva nezávislé. 


Funkci předsedkyně senátorského klubu předá 16. října dosluhující senátorka Šárka Jelínková, která Senát po šesti letech opouští. „Gratuluji nově zvolenému předsedovi klubu a přeji mu mnoho štěstí v této pozici. Předseda klubu má důležitou pozici nejen navenek, kde reprezentuje klub médiím a veřejnosti, ale i dovnitř strany. Zároveň je i součástí předsednictva KDU-ČSL, což je pro náš klub velmi důležité. Novému předsedovi budu ráda v budoucnu kdykoliv k dispozici a nabízím mu své dosavadní zkušenosti,“ uvedla dosluhující předsedkyně senátorského klubu a místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková.

Josef Klement je členem KDU-ČSL. Pracoval 20 let v komerční sféře, šest let jako starosta 20tisícového města Žďár nad Sázavou a od roku 2020 působí také na zastupitelstvu kraje Vysočina. Kombinaci komerční a politické sféry vnímá jako ideální předpoklad pro pozici předsedy senátorského klubu. „Chtěl bych poděkovat kolegům za jednohlasnou podporu při nominaci a při volbě předsedy senátního klubu. Je to pro mě velká čest, ale zároveň také velká zodpovědnost při pokračování v práci končící předsedkyně Šárky Jelínkové. Chtěl bych také pogratulovat novému místopředsedovi klubu, kterým se stal Josef Bazala, a já se těším na vzájemnou spolupráci,“ uvedl senátor a nově zvolený předseda klubu KDU-ČSL a nezávislí Josef Klement.

Senátoři zvolili i místopředsedu klubu, kterým se stane Josef Bazala. Nominovali také Jitku Seitlovou jako kandidátku na post místopředsedkyně Senátu. Předseda Senátu a místopředsedové Senátu budou voleni na první schůzi v novém volebním období, která proběhne 2. listopadu.


Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

KDU-ČSL
KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.