DomůZprávy a názoryTiskové zprávyOdvaha pro Evropu, Evropa pro tebe: Piráti zveřejnili program do evropských voleb

Odvaha pro Evropu, Evropa pro tebe: Piráti zveřejnili program do evropských voleb

-

Piráti zveřejnili program do evropských voleb. Mezi jejich priority patří rozpumpování ekonomiky, podpora menších podniků či startupů i živého inovativního trhu. S tím se pojí také férové nastavení financí místo daňových rájů a dotací na nesmyslné projekty obřích koncernů. Stejně tak rozvoj regionů a zlepšení kvality života napříč celým Českem i Evropou. Klíčové je zajištění bezpečnosti pro občany a proaktivní předcházení všem typům hrozeb. Udržení prozápadní zahraniční politiky s rovnou páteří a důrazem na ochranu práv a svobod. Součástí priorit je rovněž dostupnost kvalitní péče o fyzické a duševní zdraví, rozvoj vzdělávání, vědy či výzkumu. Piráti kladou zásadní důraz na udržitelnou budoucnost, snižování dopadů klimatické krize a ochranu zdraví lidí, životního prostředí i naší planety jako celku.

Piráti se neohlíží věčně do minulosti a neopakujeme už 30 let ty stejné přežité vize. Jdeme s dobou, reagujeme efektivně na nové výzvy a potřeby občanů. Myslíme na udržitelnou budoucnost. Umíme využít nové trendy ve prospěch lidí a budeme nadále pracovat na tom, aby nejenže Česku neujel vlak, ale jelo takříkajíc v prvním kupé. Tedy bylo konkurenceschopné, prosperovalo a lidem a firmám se dobře dařilo,“ uvedl předseda Pirátů Ivan Bartoš s tím, že Piráti vždycky budou naslouchat potřebám lidí a usilovat o spravedlivou a prosperující společnost, v níž se nikdo necítí opomíjen či neslyšen. Bez ohledu na to, kde se narodil, žije či z jakého pochází prostředí.

Nekompromisně hájíme a vždy budeme hájit demokracii, svobodu, bezpečí občanů i jejich práva včetně práva na soukromí. Tyto hodnoty máme někdy tendenci brát jako samozřejmost, samozřejmé ale vůbec nejsou. A my se o ně serveme s kýmkoliv, kdo by je – a tedy občany – chtěl jakýmkoliv způsobem ohrožovat. Jako hlavní heslo naší evropské kampaně jsme si zvolili: Odvaha pro Evropu, Evropa pro tebe. A přesně tomu dostojíme,“ dodal Bartoš.

„Pro mě odvaha znamená, že se nesmíme bát dívat do budoucnosti. Naopak musíme jít cestou moderní, konkurenceschopné Evropy. Evropy, která nečeká, až se změní svět kolem ní, ale která je sama lídrem změny,” řekl lídr evropské kandidátky Marcel Kolaja. „Musíme zajistit skutečně funkční a férový evropský trh. Budeme i nadále podporovat malé a střední podniky, které přichází se svěžími nápady a s inovacemi. Budeme zároveň bránit přílivu zboží, které vzniká za neférových podmínek a které je neférově dotováno například ze strany Číny. A budeme zodpovědně přistupovat k používání moderních technologií, včetně umělé inteligence. Nastavíme pravidla tak, aby nám ulehčovala život, ale abychom zároveň nedopustili zneužití ze strany mocných k plošnému sledování lidí nebo manipulaci za pomoci algoritmů,” nastínil Kolaja.

Soubor „Pirátský program do evropských voleb ke stažení“ ke stažení: /documents/346/Program_EP_jLwD0yN.pdf

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

Piráti
Pirátihttps://www.pirati.cz
Česká pirátská strana (registrovaná zkratka Piráti) je česká liberálně progresivní politická strana založená v roce 2009.