More
  DomůZprávy a názoryTiskové zprávyParlamentního shromáždění NATO v Rize a Tallinnu se zúčastnil poslanec Jiří Horák...

  Parlamentního shromáždění NATO v Rize a Tallinnu se zúčastnil poslanec Jiří Horák (KDU-ČSL)

  -

  Hlavním tématem čtyřdenního jednání Parlamentního shromáždění NATO v Rize a Tallinnu byla bezpečnostní situace v Evropě ve světle války na Ukrajině. Za Českou republiku se zúčastnil poslanec a vedoucí parlamentní delegace Jiří Horák (KDU-ČSL). 


  Delegáti jednali s čelními představiteli státní správy Lotyšska a Estonska a se zástupci kybernetického průmyslu. Mimo jiné navštívili také lotyšskou leteckou základnu a vojenskou základnu v Adaži, kde sídlí bojová skupina NATO. Setkání se uskutečnilo ve dnech 10.-13. května 2022. 

  Během jednání s lotyšským ministrem obrany Artisem Pabriksem vyjádřil Jiří Horák podporu Pobaltí a potvrdil tím stejné smýšlení České republiky a pobaltských republik v otázce ruské agrese. „NATO zajišťuje bezpečnost Pobaltí. Kdyby Rusové neeskalovali napětí a neměli permanentně tendence se vměšovat do záležitostí okolních států, tak by jistě nebyla tak výrazná snaha okolních států vstupovat do NATO. Tyto státy mají jasnou historickou, ale i současnou zkušenost, která je k tomu vede. Stejně jako my,“ uvedl poslanec Horák.

  Zasedání se rovněž zúčastnil i delegát z Finska, který informoval Shromáždění o úmyslu své země vstoupit do NATO v nejbližším možném termínu, což bylo všemi zeměmi přijato velmi pozitivně. „Vstup Finska a Švédska do NATO by zajistil stabilitu a bezpečnost jak těchto států samotných, tak celého evropského kontinentu,“ dodal Horák.WhatsApp-Image-2022-05-17-at-11-39-21-(1).jpeg


  Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

  KDU-ČSL
  KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
  KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.

  Relevantní články

  Sledujte nás na sociálních sítích

  39,183FanoušciTo se mi líbí
  73SledujícíNásledovat
  333SledujícíNásledovat
  1,140OdběrateléOdebírat

  Poslední příspěvky