DomůZprávy a názoryTiskové zprávyPiráti si zvolili kandidátku na hejtmanku Středočeského kraje, do voleb je povede...

Piráti si zvolili kandidátku na hejtmanku Středočeského kraje, do voleb je povede Lucie Cirkva Chocholová

-

Členská základna středočeských Pirátů zvolila jedničkou kandidátní listiny pro krajské volby 2024 svoji předsedkyni Lucii Cirkva Chocholovou. Zaměřit se chce především na efektivní fungování kraje a řešení nedostupnosti veřejných služeb ve zdravotnictví, v sociální oblasti i ve vzdělávání, které s sebou přináší překotný rozvoj některých regionů kraje. Celkem byly na lídryní nominovány čtyři ženy.

Lucie Cirkva Chocholová v tomto volebním období působí jako uvolněná krajská zastupitelka a předsedkyně Výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch. „Pirátky a Piráty povedu do krajských voleb se stejným nadšením a energií, kterou jsem v posledních letech věnovala středočeské kultuře. I nadále chci pokračovat v dialogu s občany, obcemi i odborníky tak, aby náš kraj pomáhal skutečně smysluplně a efektivně. Udělám maximum proto, aby se na úřad nevrátily klientelistické a papalášské manýry, jak tomu bylo za vlády bývalé hejtmanky. Stojí před námi i další velké výzvy. Budeme muset pracovat s překotným rozvojem některých regionů, kde bude docházet k nedostupnosti veřejných služeb ve zdravotnictví, v sociální oblasti i ve vzdělávání. Děkuji členům za projevenou důvěru. Velice mne těší, že na lídryni kraje byly nominovány čtyři schopné ženy,“ říká Cirkva Chocholová.

Kromě Lucie Cirkva Chocholové nominovali členové krajského sdružení na pozici kandidátky na hejtmanku radní pro životní prostředí a zemědělství Janu Skopalíkovou, ředitelku obecně prospěšné společnosti Martu Martinovou a Kláru Wretzelovou, Pirátku z Českého Brodu.

Nominaci spolu s Cirkva Chocholovou pocházející z Kačice na Kladensku přijala Marta Martinová z Kostomlat nad Labem. V neděli se spolu setkaly v duelu při tzv. grilování před členskou základnou, v rámci kterého představily svoje vize k úspěšnému vedení Středočeského kraje i cíle, odpovídaly také na dotazy z obecenstva. „Byla pro mne čest moci vyzvat v klání o první pozici kvalitní kandidátku, která se po několikaleté zkušenosti se zastupitelskou rolí v krajské politice perfektně orientuje. Přeji Lucii a všem středočeským Pirátům, které do voleb povede, co nejlepší volební výsledek,“ komentuje hlasování Marta Martinová.

Piráti si vždy volí lídryni, stejně jako další pozice na kandidátce, v plně demokratických primárních volbách. O tom, kdo Piráty povede do voleb, které se konají již příští rok, vždy finálně rozhodují v online hlasování všichni členové středočeského krajského sdružení.

Primární volby, úvodní řeči kandidátek a jejich odpovědi na otázky můžete sledovat na pirátském fóru.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

Piráti
Pirátihttps://www.pirati.cz
Česká pirátská strana (registrovaná zkratka Piráti) je česká liberálně progresivní politická strana založená v roce 2009.