DomůZprávy a názoryTiskové zprávyPirátští europoslanci chválí první projev českého prezidenta v europarlamentu

Pirátští europoslanci chválí první projev českého prezidenta v europarlamentu

-

Štrasburk, 4. října 2023 – Jasná podpora Ukrajině, rozšiřování Evropské unie ale také varování před hrozbou dezinformací. To jsou slova českého prezidenta Petra Pavla, která chválí pirátští europoslanci. Podle nich Pavel prokázal, že je nadstranický prezident evropského rozměru.

Evropská politika je i česká politika. Já jsem rád, že prezident Pavel opakovaně ukazuje, že si to uvědomuje. Potvrdil to i v dnešním projevu, kde zdůraznil, jakou roli můžeme a umíme jako Česká republika v rámci Unie hrát. Jeho hlas je o to důležitější, že mluví o příjemných i nepříjemných tématech, bez populismu a s upřímností. Ať už to je podpora evropských klimatických cílů, nebo jasné prohlášení, že naše podpora členství Ukrajiny v Evropské unii musí jít ruku v ruce s reformou rozhodování v sedmadvacítce. Každý, kdo o tomto mluví, pomáhá otevírat důležitou debatu o budoucnosti Unie, protože pokud neuděláme důležité změny, je v ohrožení naše akceschopnost,” komentuje projev kvestor a europoslanec Marcel Kolaja.

Ráda bych panu prezidentovi poděkovala za to, že jednoznačně podpořil rozšiřování Evropské unie. Možná si i kolegové z Francie, kteří se tomu tak brání uvědomí, že je to v zájmu i naší bezpečnosti. Prezident také správně pojmenoval riziko dezinformací v souvislosti se zneužíváním umělé inteligence. Ostatně právě o pomoc s vyvracením hoaxů a dezinformací jsem ho dnes také požádala na naší snídani. Souhlasím s ním, že to bude problém nejen nadcházejících evropských voleb. Doufám, že jeho apel zdržet se jednoduchých řešení a prázdných slibů vyslyší především extremisté a populisté,” říká europoslankyně Markéta Gregorová.

Mám upřímnou radost z toho, když vidím, že opět máme v čele státu někoho, kdo chápe současný svět s zároveň ctí hodnoty, na kterých je Evropa postavená. Prezident Pavel umí jasně pojmenovat to, co nás trápí – Rusko, klimatické změny nebo dezinformace. A taky ví, že ve všech těchto otázkách musíme jednat nekompromisně a okamžitě. Doufám, že čeští europoslanci, třeba z řad ODS, ANO nebo SPD, opravdu pozorně poslouchali,” říká k projevu europoslanec Mikuláš Peksa.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

Piráti
Pirátihttps://www.pirati.cz
Česká pirátská strana (registrovaná zkratka Piráti) je česká liberálně progresivní politická strana založená v roce 2009.