DomůZprávy a názoryTiskové zprávyPiráty povede do krajských voleb v Jihomoravském kraji Jana Leitnerová. Její prioritou...

Piráty povede do krajských voleb v Jihomoravském kraji Jana Leitnerová. Její prioritou je rozvoj terénní péče a sociálně zdravotních služeb

-

Jihomoravští Piráti si dnes zvolili lídryni do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku Pirátů povede Jana Leitnerová, současná radní pro sociální a rodinnou politiku Jihomoravského kraje. Mezi její hlavní priority patří masivní rozvoj terénních služeb, podpora preventivních služeb a rozvoj sociálně zdravotní oblasti.

Rozvoj terénní péče a sociálně zdravotní oblasti prosazuje Jana Leitnerová v Jihomoravském kraji už nyní. Díky ní mimo jiné vznikla systémová podpora paliativní péče v pobytových sociálních zařízeních, zlepšila se podpora neformálně pečujících nebo došlo ke startu několika projektů na posílení a propojení týmů pro téma duševního zdraví.

Jihomoravský kraj a jeho občané a občanky si zaslouží podporu a péči. Abychom ji ale mohli poskytovat dlouhodobě a byla nastavená udržitelně, je potřeba naslouchat přáním a potřebám lidí. Ti chtějí zůstat co nejdéle s rodinou, chtějí žít doma. A ve chvíli, kdy už to není možné, například ze zdravotních či sociálních důvodů, musí být k dispozici jak bezbariérové nájemní bydlení s navázanou pečovatelskou službou a využitím asistivních technologií, tak i dostatek lůžek pro ty, kteří potřebují specializovanou celodenní péči. Současně s tím je důležité myslet na prevenci. A to jak u dětí a dospívajících, tak dospělých či osob se speciálními potřebami,“ uvádí Jana Leitnerová 

Témat k řešení je na kraji samozřejmě více, ať už jde o připravenost kraje na klimatickou změnu, ochranu krajiny a půdy či rozvoj školství a regionů. Pevně věřím, že se Pirátům podaří ukázat, kolik práce na kraji odvedli a znovu dostaneme důvěru voličů podílet se na správě kraje,“ dodává kandidátka na první jihomoravskou hejtmanku. 

Další čelní kandidáti budou postupně zvoleni do konce roku, stejně jako programové priority. Piráti budou stavět především na své dosavadní práci, které se na krajské úrovni poslední 3 roky věnovali. Věří, že se jim v následujícím roce podaří zopakovat volební úspěch z roku 2020, kdy skončili třetí se ziskem necelých 14 % hlasů. 

Doplňující informace o Janě Leitnerové 

Jana Leitnerová (*1987) v současnosti působí jako krajská radní pro sociální a rodinnou politiku. Vystudovala Pedagogiku a Český jazyk a literaturu na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Už během studií začala působit v PR a marketingu, pracovala jak pro soukromé firmy, tak neziskové organizace. Byla také spolupracovnicí Agentury pro sociální začleňování. Členkou Pirátů je od roku 2019. Pochází z Újezda u Rosic, s rodinou již ale přes 10 let žije v Brně.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

Piráti
Pirátihttps://www.pirati.cz
Česká pirátská strana (registrovaná zkratka Piráti) je česká liberálně progresivní politická strana založená v roce 2009.