DomůZprávy a názoryTiskové zprávyPiráty v Olomouckém kraji povede do voleb radní pro životní prostředí či...

Piráty v Olomouckém kraji povede do voleb radní pro životní prostředí či zemědělství Martin Šmída

-

Piráti a Pirátky z Olomouckého kraje si v sobotu zvolili svého lídra do nadcházejících krajských voleb v roce 2024. Kandidátku povede Martin Šmída, současný pirátský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Mezi jeho priority patří boj proti klientelismu a papalášství, vyrovnané hospodaření kraje nebo péče o životní prostředí.

Za své působení v radě Olomouckého kraje se Martinovi povedlo restartovat krajský odpadový projekt. Města a obce v Olomouckém kraji tak mají ve svých rukou soběstačný odpadový systém, který jim zajistí kompletní servis a výrazný vliv na cenu za odpady. Martin také upravil a rozšířil dotační programy a investice do životního prostředí i zemědělství a zajistil transparentní přidělování. Dál chce pracovat na tom, aby kraj hospodařil s vyrovnaným rozpočtem, snižoval své zadlužení a úplně se zbavil klientelismu a papalášských manýrů.

„Olomoucký kraj a hlavně lidé v něm si zaslouží žít v příjemném prostředí se zdravou a rozmanitou přírodou a s udržitelným zemědělstvím produkujícím kvalitní lokální potraviny. Kraj musí poskytovat svým občanům kvalitní služby, a to v prostředí, kde se nekrade, nic neschovává a peníze se nerozdělují podle politické příslušnosti nebo zákulisních hráčů. Musí být transparentní, nechat stranou papalášské manýry a klientelismus a dobře hospodařit a pomáhat tam, kde je potřeba,“ říká zvolený pirátský lídr Martin Šmída.

„Témat k řešení je na kraji samozřejmě více, ať je to rozvoj venkova a sociálně ohrožených lokalit, péče o kulturní dědictví, rozvoj školství či nabídky sociálních služeb. Považuji za dobrou vizitku dosavadní práce, že titulky médií neplní kauzy krajských politických představitelů, ale odvedená práce a úspěchy. I proto věřím, že dostaneme důvěru voličů nadále se podílet na správě kraje. Neděláme to totiž pro sebe, ale hlavně pro lidi v Olomouckém kraji a pro lidi, kteří věří, že politika může vypadat trochu jinak,“ dodává pirátský kandidát na hejtmana.

Doplňující informace o Martinu Šmídovi

Martin Šmída (*1985) působí v současnosti jako krajský radní pro životní prostředí, odpady a zemědělství. Na VUT v Brně vystudoval ekonomiku a řízení podniku a realitní inženýrství. V roce 2011 pak nastoupil jako vedoucí kompostárny, kde pracoval až do svého zvolení krajským zastupitelem. Členem Pirátské strany je od roku 2012. Pochází z Majetína, kde s rodinou dosud žije a působil zde také jako zastupitel. V Majetíně pořádá také hudební festival. Jeho láskou je rodina, hudba a divadlo.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

Piráti
Pirátihttps://www.pirati.cz
Česká pirátská strana (registrovaná zkratka Piráti) je česká liberálně progresivní politická strana založená v roce 2009.