DomůZprávy a názoryTiskové zprávyPoslanec Jiří Horák se zúčastnil zasedání Parlamentního shromáždění NATO v Tbilisi

Poslanec Jiří Horák se zúčastnil zasedání Parlamentního shromáždění NATO v Tbilisi

-

Na konci června proběhlo v hlavním městě Gruzie zasedání Parlamentního shromáždění NATO. Během setkání jednali parlamentáři členských států Aliance s čelními politickými představiteli země, zástupci jejich bezpečnostních složek a představiteli styčného úřadu NATO v Gruzii. Hlavním tématem zasedání byla bezpečnostně-politická situace v Gruzii, kterou dlouhodobě ovlivňují složité vztahy s Ruskem, konfliktní situace v Černém moři, ale i Konflikt v oblasti Náhorního Karabachu. Velká část programu se věnovala situaci na Ruskem okupovaných separatistických územích Abcházie a Jižní Osetie. 


„V Gruzii se bohužel odehrává podobný scénář, jako v dalších státech sousedících s Ruskou federací. Rusko intervenuje na území svého souseda, okupuje část jeho území a trvale destabilizuje bezpečností situaci v regionu. Gruzie není členským státem Severoatlantické aliance, musíme ji však v boji proti hrozbě ze strany Ruské federace podporovat. Mimo bezpečnostní programy, například v kybernetickém prostoru, je jednou z možností pomoci rozšíření ekonomické spolupráce, která by omezila hospodářskou závislost na Ruské federaci,“ řekl Horák na setkání.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

KDU-ČSL
KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.