DomůZprávy a názoryTiskové zprávyPředseda KDU-ČSL Marian Jurečka se dnes setkal s papežem Františkem

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka se dnes setkal s papežem Františkem

-

Vicepremiér a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka je právě na návštěvě v Římě. Spolu s premiérem Petrem Fialou se setkali s papežem Františkem a navštívili také Papežskou kolej Nepomucen. Zítra se předseda lidovců zúčastní semináře pro české bohoslovce, kde se mj. setká s českými krajany v Římě.


S papežem Františkem se Marian Jurečka potkal dnes dopoledne. „Dnešní setkání s papežem byla naprosto výjimečná událost. I v politickém životě patří toto setkání mezi naprosto ojedinělé. Mluvili jsme o situaci na Ukrajině, o podpoře České republiky a pomoci Ukrajincům, kteří k nám přicházejí. Řešili jsme také náboženskou situaci v České republice a Svatý otec se zajímal i o působení církve za dob komunistického totalitního režimu. Tato vláda by také chtěla dokončit smlouvu mezi Českou republikou a Svatým stolcem, která vychází ze společné staleté tradice a kterou se dlouhá léta nedaří dokončit. Jednání bylo velmi srdečné a trvalo déle než bylo původně plánováno,“ uvedl předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

Na programu měl ministr také setkání s generálním ředitelem Organizace pro výživu a zemědělství Spojených národů QU Dongyu. Navštíví také komunitu Sant’Egidio, která se stará o lidi bez domova a dlouhodobě nemocné. Vicepremiéra přijme také řád maltézských rytířů.

Na závěr své cesty vystoupí Marian Jurečka jako jeden z hlavních řečníků s příspěvkem na téma „Rodiny, první mosty pro mír. Evropské rodiny a vítání uprchlíků“ na konferenci k rodinné politice.


Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

KDU-ČSL
KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.