DomůZprávy a názoryTiskové zprávyProgramový tým ODS pro vnitro a digitalizaci uspořádal konferenci, v úvodu účastníci...

Programový tým ODS pro vnitro a digitalizaci uspořádal konferenci, v úvodu účastníci diskutovali s pověřeným generálním ředitelem České pošty

-

V Hlavní kanceláři ODS v Truhlářské ulici se uskutečnila Konference programového týmu pro vnitro a digitalizaci. Členové expertní skupiny, kterou tvoří členové Občanské demokratické strany, se již měsíce setkávají a debatují o tématech spojených s vnitrem a digitalizací. Vyvrcholením práce programových týmů bude Ideová konference ODS v sobotu 13. května.

„Na dnešní konferenci ODS vnitro a digitalizace jsme nejdříve diskutovali s pověřeným generálním ředitelem České pošty nejen o aktuálním nedobrém stavu, ale zejména o nejbližší budoucnosti. Nezbytná bude redefinice veřejné služby, co ale nemáme, je čas. Dále jsme se zabývali veřejnou správou a digitalizací. Bohužel za poslední roky toho stát v oblasti digitalizace moc neudělal. Plánů a nápadů představili účastníci konference celou škálu. Teď je jen převést do reality,“ uvedl předseda senátorského klubu ODS a TOP 09 a garant programového týmu pro vnitro a digitalizaci Zdeněk Nytra.

„Pro digitalizaci je klíčový dostupný rychlý internet. Proto jsme v posledních týdnech udělali ve stavební legislativě 3 klíčové kroky, které rozvoji rychlého internetu pomůžou. Urychlení a usnadnění výstavby vysílačů v blízkosti železničních koridorů a na vybraných ‚bílých místech‘, kde doposud rychlý internet není. Dále koordinaci výstavby sítí, díky které při jedné výkopové práci, třeba při obnově chodníků, budou všichni síťaři a operátoři informováni o její přípravě a budou moci provést i svou chráničku. To ušetří nejen peníze, ale nebudeme opakovaně rozkopávat nové chodníky a silnice. A tam, kde to již není možné, jsme umožnili nadzemní vedení optické komunikační sítě. Tři jednoduché kroky, kterými pomůžeme k rozvoji rychlého internetu po celé republice,“ doplnil poslanec a člen rozpočtového výboru Jiří Havránek.

Občanští demokraté v loňském roce zahájili činnost programových týmů, které do své činnosti zapojují členy vlády, parlamentu, europarlamentu, krajských a místních samospráv, experty a členy ODS. Cílem platformy je vytvářet expertní zázemí uvnitř ODS a komunikovat důležitou agendu nejen uvnitř strany, ale i s veřejností.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

ODS
ODShttps://www.ods.cz
Občanská demokratická strana (ODS) je česká liberálně konzervativní pravicová strana založená v roce 1991.