DomůZprávy a názoryTiskové zprávyRegion Kutnohorska navštívil místopředseda Sněmovny Jan Skopeček, nahlédl do významné továrny i...

Region Kutnohorska navštívil místopředseda Sněmovny Jan Skopeček, nahlédl do významné továrny i středních škol

-

Místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Skopeček ve čtvrtek navštívil region Kutnohorska. Během své návštěvy se podíval do budovaného multifunkčního areálu s pivovarem v Hlízově, prohlédl si moderní továrnu společnosti Philip Morris a večer se setkal s podnikateli a občany města u příležitosti diskusního setkání.

„Velmi rád jsem přijel a strávil poslanecký den v Kutné Hoře, v krásném, historicky bohatém městě, do kterého se pracovně i s rodinou rád vracím,“ řekl na úvod místopředseda Sněmovny Jan Skopeček a navázal: „Kutná Hora ale nemůže žít jen z památek a minulosti. Jsem proto rád, že vedle firem a radnice jsem navštívil zdejší velmi kvalitní průmyslovku, ale i školu řemesel nabízející dobrou strukturu výučních oborů. Vzdělání a kvalifikovaná pracovní síla je budoucností nejen tohoto města a regionu. Jsem rád, že pan starosta Lukáš Seifert vnímá školství jako prioritu a v rámci něj pracuje i na lepší kvalitě stravování a rozvoji sportovního vyžití, což je v boji s rostoucím problémem obezity mezi dětmi zásadní téma dneška. Cením si také dobré spolupráce mezi veřejným a soukromým sektorem, městem Kutná Hora a významným zaměstnavatelem Philip Morris a věřím, že i nadále bude jejich spojení fungovat ve prospěch obou stran.“

„Návštěvy si vážím. Se zástupci Parlamentu jsme diskutovali o pozitivních i negativních záležitostech, které nás ve městě trápí. V několika agendách nám nabídli svou osobní podporu,“ řekl Lukáš Seifert, starosta města Kutná Hora.

Region Kutnohorska je mou srdeční záležitostí. Spolu s kolegy jsme navštívili místa, jež jsou dobrou praxí i pro další. V Hlízově jsme diskutovali o aktuálním stavu venkova, v Kutné Hoře o dalších agendách ve vzdělávání, sociální oblasti a s panem starostou o rozvoji města Kutné Hory,řekl Jiří Havránek, poslanec za Kutnohorsko.

Návštěva Jana Skopečka se uskutečnila v rámci jeho pravidelných návštěv regionu. V jeho cestě ho doprovodili poslanci Jiří Havránek a Vojtěch Munzar, zastupitelé města Kutné Hory Lukáš Seifert, Kateřina Daczická, Josef Treml a Jakub Skyva.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

ODS
ODShttps://www.ods.cz
Občanská demokratická strana (ODS) je česká liberálně konzervativní pravicová strana založená v roce 1991.