DomůZprávy a názoryTiskové zprávy„Ruské řádění na Ukrajině nezná letní prázdniny.“ Pirátka Gregorová pořádá unikátní výstavu

„Ruské řádění na Ukrajině nezná letní prázdniny.“ Pirátka Gregorová pořádá unikátní výstavu

-

Brusel, 29. srpna 2023 – Pirátská europoslankyně Markéta Gregorová hostí v prostorách Evropského parlamentu unikátní výstavu fotografií vyobrazujících následky pustošení Ukrajiny ruskými vojsky. Smyslem výstavy je připomenout realitu, které čelí ukrajinský národ.

Pohled na stovky aktuálních fotografických záznamů řádění ruské armády na Ukrajině mnou otřásl. Domnívám se, že připomenutí trvající každodenní reality ukrajinského lidu pod ruskou agresí je cenné právě v letních měsících, které máme tendenci vnímat jako ‚okurkovou sezónu‘. Stateční Ukrajinci a Ukrajinky, kteří nasazují své životy v obraně své země, ani letos žádnou letní dovolenou nemají,“ vysvětluje Pirátka Gregorová motivy uspořádání výstavy, kde bude vystaveno přes 80 fotografií.

Na výstavě se podílejí organizace Team4Ukraine a Maidan Monitoring Information Center. Slavnostní otevření výstavy proběhne v prostorách Evropského parlamentu ve středu 30. srpna v 19 hodin. Zahájení se zúčastní zástupci obou spolupořadatelů, kteří představí příběhy fotografií i práci obou organizací.

Zprostředkovat probíhající tragédii ukrajinského lidu je to nejmenší, co můžeme nyní dělat. Vědomí, že jejich spojenci napříč evropskými národy jejich utrpení vidí i v čase, kdy se může zdát, že ruskou agresi v médiích nahradily dovolenkové reportáže, je důležitým signálem, že na ně nezapomínáme a jsme připraveni jim dál pomáhat s vyhnáním ruského agresora, potrestáním pachatelů válečných zločinů i následnou obnovou jejich země,“ uzavírá Gregorová.

Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

Piráti
Pirátihttps://www.pirati.cz
Česká pirátská strana (registrovaná zkratka Piráti) je česká liberálně progresivní politická strana založená v roce 2009.