Čtvrtek, 29 září, 2022
More
  DomůZprávy a názoryTiskové zprávyŠárka Jelínková (KDU-ČSL): Senát ocenil ukrajinského velvyslance stříbrnou medailí

  Šárka Jelínková (KDU-ČSL): Senát ocenil ukrajinského velvyslance stříbrnou medailí

  -

  Ukrajinský velvyslanec Jevhen Perebyjnis po pěti letech působení v České republice končí. Dnes převzal z rukou předsedy Senátu Miloše Vystrčila stříbrnou medaili. Lidovecká senátorka Šárka Jelínková ocenila jeho působení v České republice a význam pro vzájemné česko-ukrajinské vztahy.


  „Pan velvyslanec Perebyjnis u nás v České republice působil v těžké době, kdy byla jeho země napadena ruským agresorem. Stal se skutečným přítelem naší země a odvedl zde kus práce,“ uvedla senátorka Šárka Jelínková, která je předsedkyní senátorského klubu KDU-ČSL a místopředsedkyní strany. Jelínková ocenila jeho schopnosti vysvětlovat českým politikům i veřejnosti složitou zahraniční situaci a kroky ukrajinské vlády.

  „Medaili jsme panu velvyslanci dali za jeho usilovnou práci pro vlast a za vlast. Ale také za to, jak posílil vědomí českých občanů o Ukrajině a o válce. Neúnavně vyzýval k tomu, že je potřeba chránit svobodu, demokracii, nezávislost a suverenitu, a za to si zaslouží uznání,“ sdělila také Jelínková.

  Jevhen Perebyjnis působil v Praze na velvyslanectví Ukrajiny již v 90. letech a na počátku tisíciletí postupně v roli druhého tajemníka, prvního tajemníka a rady. Velvyslancem v Praze se stal v roce 2017. Nyní přechází do Kyjeva na post náměstka ministra zahraničních věcí.


  Přidejte si ParlamentníZprávy.cz ke svým zdrojům na Seznam.cz nebo Google News.

  KDU-ČSL
  KDU-ČSLhttps://www.kdu.cz
  KDU-ČSL (do roku 2019 oficiálně Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová), též lidovci, je česká křesťansko-demokratická politická strana.

  Relevantní články

  Sledujte nás na sociálních sítích

  39,735FanoušciTo se mi líbí
  73SledujícíNásledovat
  232SledujícíNásledovat
  1,120OdběrateléOdebírat

  Poslední příspěvky